Ο Κισσαμικός από νωρίς… παραδόθηκε στις ορέξεις του Αγροτικού Αστέρα, που με εντυπωσιακό τρόπο (4-0) πανηγύρισε την 7η νίκη του σε ισάριθμα ματς στο… σπίτι του.

Από νωρίς ο πρώην παίκτης του ΑΟΧ Γκότοβος έδωσε σκορ στην αναμέτρηση, για να ακολουθήσουν δύο γκολ του επίσης πρώην παίκτη της χανιώτικης ομάδας, Γκέσιου για το 3-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Αν και με αριθμητικό μειονέκτημα από το 58’ ο Αγρ. Αστέρας έφτασε και σε 4ο γκολ με τον Φιλίπε!

6’ Κεφαλιά πάσα του Τεγούση στον Γκέσιο που σουτάρει από πλάγια θέση και ο Λαζαρίδης με θετική επέμβαση αποκρούει σε κόρνερ.
9’ Σουτ του Ταϊανάν η μπάλα ψηλά άουτ.
9’ Ο Μαρτίνεθ από μακρινή απόσταση επιχειρεί το σουτ και ο Γιακουμής με δυσκολία αποκρούει σε κόρνερ.
11’  Μπαλιά του Τεγούση στον Γκέσιο το σουτ του οποίου απέκρουσε σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
11’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ εκτελεσμένο από τον Τεγούση, ο Γκότοβος με κεφαλιά σημειώνει το 1-0.
13’ Ο Σελινιωτάκης προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Γιακουμή με σουτ σχεδόν από το κέντρο, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
17’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ουνγιαλίδη, ο Γιαλούσης δεν μπόρεσε να διώξει κι ο Γκέσιος με πλασέ κάνει το 2-0.
25’ Φάουλ του Τεγούση η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
28′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεθ, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Γιακουμή
32’ Πάσα του Μέρντοβιτς στον Γκέσιο, που σουτάρει από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.
34’ ΓΚΟΛ: Ο Τεγούσης κερδίζει την μπάλα από τον Λαζαρίδη και πασάρει στον Γκέσιο, που σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.
36’ Σουτ του Κίκε αποκρούει ο Γιακουμής.
47’ Σουτ του Δεινόπαπα η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του Γιαλούση και καταλήγει κόρνερ.
52’ Ατομική προσπάθεια του Δεινόπαπα και πάσα στον Μέρντοβιτς, το σουτ του οποίου κοντράρει στον Γιαλούση και καταλήγει κόρνερ.
61′ Κόρνερ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Παντελάκη μπλοκάρει με δυσκολία ο Γιακουμής.
67′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Τεγούση σε σουτ του Κίκε και στη συνέχεια το σουτ του Μάντζη κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
72’ ΓΚΟΛ: Ο Δεινόπαπας πήρε την κεφαλιά και ο Φιλίπε έκανε τις προσποιήσεις έξω από την περιοχή και με σουτ σημείωσε το 4-0.
84′ Σέντρα του Ποκόνγκ, σουτ του Κίκε η μπάλα άουτ.
90+3’ Πάσα του Δεινόπαπα στον Τριανταφυλλάκο, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ.

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας)-Ζέρβας (Πιερίας)
4ος διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)

Κίτρινες κάρτες: Γιαλούσης (13’), Ουνγιαλίδης (30’ και 58’), Σελινιωτάκης (63’), Γκούμας (74’), Κίκε (83’)
Κόκκινη κάρτα: Ουνγιαλίδης (58’)

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Αργυρίου, Κουκόλης, Γκότοβος, Ουνγιαλίδης, Χατζής (46’ Τριανταφυλλάκος), Τεγούσης, Ταϊανάν (66’ Βουτσιάς), Δεινόπαπας, Γκέσιος (60’ Φιλίπε), Μέρντοβιτς.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Γιαλούσης (66’ Ποκόνγκ), Τσοντάκης, Σελινιωτάκης, Ενγκουέμ (46’ Γκούμας), Μάριο Μαρτίνεθ, Κίκε, Μίλιτς (46’ Μάντζης), Στογιάνοφ.