Ο Κισσαμικός αναδείχθηκε νικητής στη “μονομαχία” με τον ΑΟ Χανιά για το πρωτάθλημα Νέων της Football League, επικρατώντας με ανατροπή στο σκορ του αντιπάλου του (2-1).

Όλα έγιναν μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΑΟΧ να παίρνει προβάδισμα στο 75’ με τον Καρβούνη. Ο Κισσαμικός αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 80’ με τον Σαράντο.

Τρία λεπτά μετά ο Φυντικάκης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με εκτέλεση πέναλτι, αλλά τελικά στο 85’ ο Λουβιτάκης πέτυχε το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Μαρκετάκης-Βραχνάκη

Κισσαμικός: Λουλουδάκης, Μουντοκαλάκης, Νικολακάκης, Φυντικάκης, Περσίδης, Β. Ψωματάκης (65’ Ροκάκης), Μπερντίος, Καβράκης, Λουβιτάκης, Χότζα, Σαράντος.

ΑΟ Χανιά: Μιζεκάρι, Μέρο, Ισουφάι, Παρασκευόπουλος, Μηλιώτης, Καρβούνης, Μούδιος, Κρασουδάκης, Αφράτης, Γκέκας, Γκίνι.