Με το δεξί ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας ο Α.Ο. Χανιά που επιβλήθηκε στη Νάουσα της τοπικής ομάδας με 3-0.

Το συγκρότημα του Γιάννη Πετράκη ανέβασε… στροφές στο δεύτερο 45λεπτο όπου και σημείωσε και τα τρία γκολ.

Στο 65’ ο Τσιτλακίδης άνοιξε το σκορ και 5 λεπτά αργότερα ο Αργυρίου πέτυχε το 2-0, σκοράροντας έστω και ανεπίσημα για πρώτη φορά με τη φανέλα του ΑΟΧ.

Το πρώτο γκολ με τους «μπλε» πέτυχε στο 85\’ και ο Κορδονούρης.

Α.Ο. Χανιά: Α\’ ημίχρονο: Καλογεράκης (30’ Μαρκαντωνάκης), Τζανάκης, Μποχώνης, Σελινιωτάκης, Τσιμπανάκος, Βουρβαχάκης, Βαρουξάκης, Πλουσής, Βεστάκης, Μανωλεδάκης

Β ημίχρονο: Πάντος (75’ Χωραφάκης), Μπακάκης, Καμπλιώνης, Κορδονούρης, Τάντσης (75’ Μιχαήλ), Αντωνόπουλος, Παπαδάκης, Καλπάκης (75’ Κατάκης), Τσιτλακίδης, Αργυρίου, Τσουμαλτσίδης (75’ Στυλιανάκης).