Με εμφατικό τρόπο ο Απόλλων Αγίου Ιωάννη πέρασε από την έδρα του Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών, ενώ σπουδαία νίκη για την παραμονή πήρε η ΑΕ Κυδωνίας.

Στη Β' ΕΠΣΧ τα Άπτερα συνεχίζουν ακάθεκτα, ενώ στη Γ' με νίκες "προχώρησαν" Άρης Βουκολιών και Ιωνία 2000.

Αναλυτικά το τι έγινε το σαββατοκύριακο σε Α', Β' και Γ' Κατηγορία:

Α' Κατηγορία-21η αγωνιστική
Άρης Σούδας-Φωστήρας 3-0 α.α.
Σπάθα-Αστέρας Μανολιόπουλου 3-0 α.α.
Θύελλα Καλάθενων-Κεραμειά 3-0 α.α.
Ροδωπού-Ηρακλής Νεροκούρου 1-3
Μινώταυρος-Δόξα Παχιανών 3-0
Πανακρωτηριακός-Κορωνίδα 2-0
Γρανίτης-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 2-1
Κρ. Αστέρας-ΣΥΝΚΑ 0-2
Ίκαρος Μουρνιών-ΑΕ Κυδωνίας 2-3
Ποσειδών Κ.Ρ.-Απόλλων 0-3

Η βαθμολογία
1.ΣΥΝΚΑ 61
------------------------------------------------------
2.Πανακρωτηριακός 50
3.Απόλλων 47
4.Γρανίτης 44
-.Ηρακλής Νεροκούρου 44
6.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 41
7.Άρης Σούδας 39
8.Μινώταυρος 37
9.Σπάθα 35
10.Κρ. Αστέρας 33
11.Δόξα Παχιανών 25
12.ΑΕ Κυδωνίας 24
-.Κορωνίδα 24
14.Ροδωπού 23
15.Θύελλα Καλάθενων 22
16.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 19
------------------------------------------------------
17.Ίκαρος Μουρνιών 18
18.Κεραμειά αποχώρησαν
19.Φωστήρας αποχώρησε
20.Αστέρας Μανολιόπουλου αποχώρησε

Β' Κατηγορία-17η αγωνιστική
Ήφαιστος-Τιτάν 0-4
Ποσειδών Τσικαλαριών-Ν. Σαμψών 2-2
Ασπίδα-Ιδομενέας 0-1
Αστέρας Χαλέπας-ΕΘΚ 1-1
Άπτερα-Ν. Ηρακλής 2-0
Άμιλλα-ΑΠ Σούδας 1-1
Θησέας-Σφακιά 4-1
Δάφνη-Χάλης 3-3

Η βαθμολογία
1.Άπτερα 44
2.Τιτάν 38
------------------------------------------------------
3.Δάφνη 34
4.Νέος Σαμψών 33
5.Ήφαιστος 32
6.Χάλης 30
7.Θησέας 27
8.Άμιλλα 26
9.Ιδομενάς 24
10.Ποσειδών Τσικαλαριών 22
11.Αστέρας Χαλέπας 19
12.ΕΘΚ 17
13.Ασπίδα 15
------------------------------------------------------
-.ΑΠ Σούδας 15
15.Νέος Ηρακλής 3
16.Σφακιά 3

Γ' Κατηγορία-11η αγωνιστική
Υρτακίνα-Πέργαμος 0-1
Καλτσέτο-Κουμπές 3-1
Αγ. Μαρίνα-Άρης Βουκολιών 0-1
Τάλως-Ν. Κισσαμικός 0-0
Ιωνία 2000-Ασπάλαθος 3-1
Ρεπό: Νέοι Μινωταύρου

Η βαθμολογία
1.Πέργαμος 28
------------------------------------------------------
2.Υρτακίνα (-2) 25
3.Άρης Βουκολιών 21
4.Ιωνία 2000 19
5.Ασπάλαθος 18
6.Καλτσέτο 14
7.Νέοι Μινωταύρου 9
8.Αγ. Μαρίνα 7
9.Κουμπές 6
10.Νέος Κισσαμικός 2
11.Τάλως (-2) 1