Με τον Αλμυρό και την Σπάθα να επανέρχονται στο ποδοσφαιρικό προσκήνιο και τον Άρη Βουκολιών να επιστρέφει μετά από πολλά χρόνια στην Κατηγορία, παίρνοντας την θέση του Ελ. Βενιζέλου, θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΧ, το οποίο αναμένεται ιδαίτερα δυνατό και ανταγωνιστικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α’ γύρου (στον β’ οι έδρες μεταφέρονται):
1η αγωνιστική:
Διαγόρας-Δάφνη    
Χάλης-Ποσειδών Τσικ.      
Νέοι Χανίων-Ιδομενέας    
Αλμυρός-Πλάτανος
Άρης Βουκ.-Φωστήρας Αγ. Σαράντα       
Νέος Αστέρας-Παγχανιακός        
Α.Ε. Κυδωνίας-Απόλλων    
Διγενής-Σπάθα       
Άμιλλα-Ε.Θ.Κ.          

2η Αγωνιστική                                                                             
Χάλης-Διαγόρας     
Δάφνη-Νέοι Χανίων           
Ποσειδών Τσικ.-Αλμυρός  
Ιδομενέας-Άρης Βουκ.       
Πλάτανος-Νέος Αστέρας  
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Α.Ε. Κυδωνίας  
Παγχανιακός            -Διγενής        
Απόλλων-Άμιλλα     
Σπάθα            -Ε.Θ.Κ.          

3η Αγωνιστική                                                                                         
Διαγόρας-Νέοι Χανίων      
Αλμυρός-Χάλης       
Άρης Βουκ.-Δάφνη 
Νέος Αστέρας-Ποσειδών Τσικ.    
Α.Ε. Κυδωνίας-Ιδομενέας 
Διγενής-Πλάτανος  
Άμιλλα-Φωστήρας Αγ. Σαράντα   
Ε.Θ.Κ.-Παγχανιακός          
Σπάθα-Απόλλων     

4η Αγωνιστική:
Αλμυρός-Διαγόρας 
Νέοι Χανίων-Άρης Βουκ.  
Χάλης-Νέος Αστέρας         
Δάφνη-Α.Ε. Κυδωνίας        
Ποσειδών Τσικ.-Διγενής   
Ιδομενέας-Άμιλλα  
Πλάτανος-Ε.Θ.Κ.    
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Σπάθα   
Παγχανιακός            -Απόλλων     

5η Αγωνιστική                                                                                         
Διαγόρας-Άρης Βουκ.        
Νέος Αστέρας-Αλμυρός     
Α.Ε. Κυδωνίας-Νέοι Χανίων         
Διγενής-Χάλης        
Άμιλλα-Δάφνη         
Ε.Θ.Κ.-Ποσειδών Τσικ.      
Σπάθα-Ιδομενέας   
Απόλλων-Πλάτανος           
Παγχανιακός-Φωστήρας Αγ. Σαράντα   

6η Αγωνιστική                                                                                         
Νέος Αστέρας-Διαγόρας   
Άρης Βουκ.-Α.Ε. Κυδωνίας           
Αλμυρός-Διγενής    
Νέοι Χανίων-Άμιλλα          
Χάλης-Ε.Θ.Κ.           
Δάφνη-Σπάθα         
Ποσειδών Τσικ.-Απόλλων 
Ιδομενέας-Παγχανιακός   
Πλάτανος-Φωστήρας Αγ. Σαράντα         

7η Αγωνιστική                 
Διαγόρας-Α.Ε. Κυδωνίας   
Διγενής-Νέος Αστέρας      
Άμιλλα-Άρης Βουκ.
Ε.Θ.Κ.-Αλμυρός       
Σπάθα-Νέοι Χανίων           
Απόλλων-Χάλης      
Παγχανιακός            -Δάφνη         
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Ποσειδών Τσικ.           
Πλάτανος-Ιδομενέας         

8η Αγωνιστική                                                                                         
Διγενής-Διαγόρας  
Α.Ε. Κυδωνίας-Άμιλλα       
Νέος Αστέρας-Ε.Θ.Κ.         
Άρης Βουκ.-Σπάθα 
Αλμυρός-Απόλλων  
Νέοι Χανίων-Παγχανιακός           
Χάλης-Φωστήρας Αγ. Σαράντα    
Δάφνη-Πλάτανος   
Ποσειδών Τσικ.-Ιδομενέας           

9η Αγωνιστική
Διαγόρας-Άμιλλα    
Ε.Θ.Κ.-Διγενής        
Σπάθα            -Α.Ε. Κυδωνίας        
Απόλλων-Νέος Αστέρας    
Παγχανιακός            -Άρης Βουκ. 
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Αλμυρός
Πλάτανος-Νέοι Χανίων     
Ιδομενέας-Χάλης    
Ποσειδών Τσικ.-Δάφνη     

10η Αγωνιστική                                                                                       
Ε.Θ.Κ.-Διαγόρας     
Άμιλλα-Σπάθα         
Διγενής-Απόλλων   
Α.Ε. Κυδωνίας-Παγχανιακός        
Νέος Αστέρας-Φωστήρας Αγ. Σαράντα  
Άρης Βουκ.-Πλάτανος       
Αλμυρός-Ιδομενέας
Νέοι Χανίων-Ποσειδών Τσικ.       
Δάφνη-Χάλης          

11η Αγωνιστική                                                                            
Διαγόρας-Σπάθα    
Απόλλων-Ε.Θ.Κ.      
Παγχανιακός            -Άμιλλα         
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Διγενής 
Πλάτανος-Α.Ε. Κυδωνίας  
Ιδομενέας-Νέος Αστέρας  
Ποσειδών Τσικ.-Άρης Βουκ.         
Δάφνη-Αλμυρός      
Χάλης-Νέοι Χανίων

12η Αγωνιστική                                                                                       
Απόλλων-Διαγόρας
Σπάθα            -Παγχανιακός         
Ε.Θ.Κ.-Φωστήρας Αγ. Σαράντα    
Άμιλλα-Πλάτανος   
Διγενής-Ιδομενέας 
Α.Ε. Κυδωνίας-Ποσειδών Τσικ.    
Νέος Αστέρας-Δάφνη        
Άρης Βουκ.-Χάλης  
Νέοι Χανίων-Αλμυρός       

13η Αγωνιστική                                                                           
Διαγόρας-Παγχανιακός    
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Απόλλων           
Πλάτανος-Σπάθα   
Ιδομενέας-Ε.Θ.Κ.    
Ποσειδών Τσικ.-Άμιλλα     
Δάφνη-Διγενής       
Χάλης-Α.Ε. Κυδωνίας         
Νέοι Χανίων-Νέος Αστέρας          
Αλμυρός-Άρης Βουκ.          

14η Αγωνιστική
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Διαγόρας          
Παγχανιακός            -Πλάτανος    
Απόλλων-Ιδομενέας           
Σπάθα            -Ποσειδών Τσικ.     
Ε.Θ.Κ.-Δάφνη          
Άμιλλα-Χάλης          
Διγενής-Νέοι Χανίων         
Α.Ε. Κυδωνίας-Αλμυρός    
Άρης Βουκ.-Νέος Αστέρας

15η Αγωνιστική                                                                                       
Διαγόρας-Πλάτανος          
Ιδομενέας-Φωστήρας Αγ. Σαράντα         
Ποσειδών Τσικ.-Παγχανιακός     
Δάφνη-Απόλλων     
Χάλης -Σπάθα         
Νέοι Χανίων-Ε.Θ.Κ.
Αλμυρός-Άμιλλα     
Άρης Βουκ.-Διγενής           
Νέος Αστέρας-Α.Ε. Κυδωνίας       

16η Αγωνιστική                                                                                       
Ιδομενέας-Διαγόρας          
Πλάτανος-Ποσειδών Τσικ.           
Φωστήρας Αγ. Σαράντα-Δάφνη   
Παγχανιακός-Χάλης          
Απόλλων-Νέοι Χανίων       
Σπάθα            -Αλμυρός      
Ε.Θ.Κ.-Άρης Βουκ.  
Άμιλλα-Νέος Αστέρας        
Α.Ε. Κυδωνίας-Διγενής      

17η Αγωνιστική                                                                                       
Διαγόρας-Ποσειδών Τσικ.
Δάφνη-Ιδομενέας   
Χάλης-Πλάτανος    
Νέοι Χανίων-Φωστήρας Αγ. Σαράντα     
Αλμυρός-Παγχανιακός      
Άρης Βουκ.-Απόλλων         
Νέος Αστέρας-Σπάθα        
Α.Ε. Κυδωνίας-Ε.Θ.Κ.         
Διγενής-Άμιλλα


Λευτέρης Αντωνακάκης