Με αρκετές νέες ομάδες θα διεξαχθεί φέτος το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στα Χανιά. Νέοι Μινωταύρου, Νέος Σαμψών και Α.Ε. Απτέρων είναι τα νέα σωματεία της ΕΠΣΧ, ενώ οι Νέοι Περιβολίων επιστρέφουν στο προσκήνιο σαν θυγατρική ομάδα του Ακρίτα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α’ γύρου του πρωταθλήματος (στον β’ τα ματς και οι έδρες πάνε αντίθετα), όπως προέκυψε από την κλήρωση:

1η Αγωνιστική              
Ίκαρος Ταυρ.-Σφακιά
Νέος Σαμψών-Υρτακίνα
Νέοι Περιβολίων-ΑΕΚ Χανίων
Ατρόμητος Μαλ.-Νέοι Μινωταύρου
Άπτερα-Πέργαμος
Τάλως-ΙΝΚΑ                    

2η Αγωνιστική
Νέος Σαμψών-Ίκαρος Ταυρ.
Σφακιά-Νέοι Περιβολίων 
Υρτακίνα-Ατρόμητος Μαλ.           
ΑΕΚ Χανίων-Άπτερα          
Νέοι Μινωταύρου-Τάλως  
ΙΝΚΑ-Πέργαμος     

3η Αγωνιστική
Ίκαρος Ταυρ.-Νέοι Περιβολίων  
Ατρόμητος Μαλ.-Νέος Σαμψών
Άπτερα-Σφακιά
Τάλως-Υρτακίνα
ΙΝΚΑ-ΑΕΚ Χανίων
Πέργαμος-Νέοι Μινωταύρου       

4η Αγωνιστική
Ατρόμητος Μαλ.-Ίκαρος Ταυρ.
Νέοι Περιβολίων-Άπτερα
Νέος Σαμψών-Τάλως
Σφακιά-ΙΝΚΑ          
Υρτακίνα-Πέργαμος
Νέοι Μινωταύρου-ΑΕΚ Χανίων                                                   

5η Αγωνιστική
Ίκαρος Ταυρ.-Άπτερα
Τάλως -Ατρόμητος Μαλ.
ΙΝΚΑ-Νέοι Περιβολίων
Πέργαμος-Νέος Σαμψών
Νέοι Μινωταύρου-Σφακιά           
ΑΕΚ Χανίων-Υρτακίνα      

6η Αγωνιστική                 
Τάλως -Ίκαρος Ταυρ.         
Άπτερα-ΙΝΚΑ          
Ατρόμητος Μαλ.-Πέργαμος
Νέοι Περιβολίων-Νέοι Μινωταύρου      
Νέος Σαμψών-ΑΕΚ Χανίων
Σφακιά-Υρτακίνα   

7η Αγωνιστική                             
Ίκαρος Ταυρ.-ΙΝΚΑ           
Πέργαμος-Τάλως    
Νέοι Μινωταύρου-Άπτερα           
ΑΕΚ Χανίων-Ατρόμητος Μαλ.      
Υρτακίνα-Νέοι Περιβολίων
Σφακιά-Νέος Σαμψών       

8η Αγωνιστική                             
Πέργαμος-Ίκαρος Ταυρ.   
ΙΝΚΑ-Νέοι Μινωταύρου
Τάλως-ΑΕΚ Χανίων
Άπτερα-Υρτακίνα
Ατρόμητος Μαλ.-Σφακιά  
Νέοι Περιβολίων-Νέος Σαμψών  

9η Αγωνιστική                             
Ίκαρος Ταυρ.-Νέοι Μινωταύρου
ΑΕΚ Χανίων-Πέργαμος     
Υρτακίνα-ΙΝΚΑ
Σφακιά-Τάλως        
Νέος Σαμψών-Άπτερα       
Νέοι Περιβολίων-Ατρόμητος Μαλ.         

10η Αγωνιστική                           
ΑΕΚ Χανίων-Ίκαρος Ταυρ.           
Νέοι Μινωταύρου-Υρτακίνα
Πέργαμος-Σφακιά
ΙΝΚΑ-Νέος Σαμψών
Τάλως-Νέοι Περιβολίων
Άπτερα-Ατρόμητος Μαλ.  

11η Αγωνιστική                
Υρτακίνα-Ίκαρος Ταυρ.
Σφακιά-ΑΕΚ Χανίων
Νέος Σαμψών-Νέοι Μινωταύρου
Νέοι Περιβολίων-Πέργαμος
Ατρόμητος Μαλ.-ΙΝΚΑ
Άπτερα-Τάλως                                                        


Λευτέρης Αντωνακάκης