Και στο δεύτερο κατά σειρά φιλικό παιχνίδι με τον ΑΓΟΡ ο ΟΦΗ έχασε με 86-83 όμως η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου παρουσίασε και πάλι αρκετά καλή εικόνα κοντράροντας στα ίσα μια ομάδα που του χρόνου θα αγωνίζεται στην Α1 κατηγορία.

Το φιλικό της Πέμπτης ανάμεσα στις δύο ομάδες έγινε στο Κλειστό του ΒΑΚ στο Ηράκλειο και οι προπονητές τόσο του ΟΦΗ όσο και του ΑΓΟΡ είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των ομάδων τους.

Ο ΟΦΗ είχε πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα όπου και προηγήθηκε με 43-35 αλλά ο ΑΓΟΡ ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και με καλή απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο κάλυψε την διαφορά που υπήρχε.

Το παιχνίδι στο τέλος πήγαινε πόντο , πόντο με τις δύο ομάδες 38΄΄ πριν το τέλος του αγώνα να είναι ισόπαλες 83-83 και τον Τσόχλα με ένα τρίποντο στην τελευταία επίθεση να χαρίζει τη νίκη με 86-83 στον ΑΓΟΡ.

Κορυφαίος από τους νικητές ήταν ο Μίτσελ που σημείωσε 30 πόντους με 3 τρίποντα ενώ από τον ΟΦΗ ξεχώρισε ο Τουντζιαράκης κάτω από την ρακέτα που ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Βαγγέλη Βλάχου σημειώνοντας 24 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-17, 43-35 (ημί.), 65-64, 83-86.

ΟΦΗ (Βαγγέλης Βλάχος): Τσερκιτσόγλου 3 (1), Μπάρδας 17 (2), Λιούις 9, Σκαμνάκης 2, Καρακωνσταντάκης, Σιζόπουλος 8 (2), Παναγάκης 7 (1), Καραδολάμης 3 (1), Κερασοβίτης 6, Τουντζιαράκης 24, Κατιάκος 4.

ΑΓΟΡ (Στέργιος Κουφός): Άλεξιτς 5 (1), Κούμουλος, Μοτσενίγος, Μίτσελ 30 (3), Τσόχλας 9 (1), Καλλινικίδης, Δορκοφίκης 8, Λάτοβιτς 6, Δέδας 3 (1), Πέτγουε 10, Μόρνινγκσταρ 6 (1), Παπανικολάου 9.