Την καλή αγωνιστική τους κατάσταση επιβεβαίωσαν οι αθλητές του Τάλω ANEK LINES στο Πανελλήνιο Κύπελλο πίστας της Αθήνας. Η χανιώτικη ομάδα κατέκτησε 4 μετάλλια συνολικά.

Το Σάββατο η αρχή έγινε με τον Γιάννη Δρακάκη, που πήρε την 3η θέση στο σκράτς, ενώ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στον αγώνα αποκλεισμού.

Την επόμενη ημέρα ακολούθησαν σε επιτυχίες ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης και ο Δημήτρης Χαϊδεμενάκης, που κατέλαβαν την 1η και την 3η θέση αντίστοιχα στον αγώνα των πόντων.

Στο κέριν καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Σταύρος Σταματάκης, που τερμάτισε στην 9η θέση.

Όσον αφορά τις γυναίκες η Ελευθερία Κανδυλάκη στις γυναίκες τερμάτισε4η στα 200μ. και η Χριστίνα Πρίντεζη 6η στο ίδιο αγώνισμα.

Οι αθλητές του Τάλω ANEK LINES έχουν μπροστά τους πλέον το ποδηλατικό διήμερο που διοργανώνει ο Π.Ο. Πατρών το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου, ενώ ακολουθούν τα δύο στη σειρά πανελλήνια πρωταθλήματα πίστας ανδρών και γυναικών.