Σπουδαίες νίκες για την «μάχη» της 5άδας και της συμμετοχής στον όμιλο τίτλου σημείωσαν στον α’ όμιλο της Α’ ΕΠΣΧ, Ιωνία, Πανακρωτηριακός  και Ηρακλής Νεροκούρου.

Στην Μοναχή Ελιά παρά οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν… στροφές στο δεύτερο ημίχρονο όπου και πέτυχαν δύο γκολ με τους Καστρινάκη (48’) και Ορ. Μπάτζιο (61’), ενώ τα Περιβόλια μείωσαν με τον Κλωθάκη στο 79’, με τον έμπειρο φορ του ΑΟΠ να χάνει ανεπανάληπτες ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στα Καθιανά οι γηπεδούχοι πήραν εμφατική νίκη με 3-0 επί του Άρη Σούδας έχοντας πρωταγωνιστή και σκόρερ δύο τερμάτων τον Λυχνάκη (25’ και 90’), ενώ ο Πενταράκης είχε σημείωσε το 2-0 με πέναλτι στο 70’.

Τέλος στα Νεροκούρου το συγκρότημα του Τάκη Γιαννακόπουλου μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το ματς με τον Τιτάν (8-0), με το σκορ στο 22’ να είναι ήδη 5-0.