Ανακοινώθηκαν την Πέμπτη το μεσημέρι από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League.

Στην αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη που θα γίνει την Κυριακή στις 5.15 μ.μ στο «Γεντί Κουλέ» διαιτητής ορίστηκε ο Χ. Μήτσιος από τον Σύνδεσμο Ηπείρου με βοηθούς τους Καρατζίκα και Αργυρό από την Αθήνα ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αρετόπουλος από τα Τρίκαλα.

Στο παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Εργοτέλη τώρα που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο (5.15 μ.μ) στο νησί των «Φαιάκων» διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Π. Κωνσταντινέας από την Καλαμάτα με βοηθούς τους Τρύφων (Δράμα) και Σταμάτογλου (Καβάλας) και τέταρτο διαιτητή τον Καλογερόπουλο από την Αθήνα.

Όσο για το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό που θα γίνει το Σάββατο στις 7.30 στο ΟΑΚΑ διαιτητής του ματς θα είναι ο Αθανάσιος Γιάχος από τον Σύνδεσμο Χίου.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 19/11

17:15
ΑΕΚ Αστέρας Τρίπολης:
Διαιτητής: Μιχάλης Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Επόπτες: Ποντίκης (Πρέβεζας), Ελευθερίου (Αθήνων)
4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Κέρκυρα-Εργοτέλης (17:15)
Διαιτητής: Πέτρος Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
Επόπτες: Τρύφων (Δράμας), Σταμάτογλου (Καβάλας)
4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
19:30
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Θανάσης Γιάχος (Χίου)
Επόπτες: Ακρίβος (Αθηνών), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)
4ος: Τριτσώνης (Αθηνών)

Κυριακή 20/11

15:00
Ατρόμητος-Λεβαδειακός
Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)
Επόπτες: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος: Αμπάρκιωλης (Μακεδονίας)

Δόξα Δράμας-Πανιώνιος
Διαιτητής: Σπυρίδων Σέλιμος (Λακωνίας)
Επόπτες: Σαραϊδάρης (Μακεδονίας), Τζολάκης (Αθηνών)
4ος: Παππάς (Αθηνών)

17:15
ΟΦΗ-Άρης
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου)
Επόπτες: Καρατζίκας (Αθηνών), Αργυρός (Αθηνών)
4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)

ΠΑΣ Γιάννινα-Skoda Ξάνθη
Διαιτητής: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)
Επόπτες: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Μαγιάννης (Άρτας)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

19:30
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός
Διαιτητής: Γιώργος Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)
Επόπτες: Σταθόπουλος (Ηλείας), Αναστόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Δελφάκης (Αρκαδίας)