Ο Ηλυσιακός απείλησε τον Ο.ΠΕ. Ρεθύμνου με την πρώτη του ήττα, αλλά τα κορίτσια του Μιχάλη Χαχαγιόπουλου πήραν με δυσκολία την 4η νίκη τους στην Α2 γυναικών στο βόλεϊ με 3-2 σετ.

Η ρεθυμνιώτικη ομάδα δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και έχασε απρόσμενα εύκολα το πρώτο σετ με 25-18.

Στη συνέχεια αντέδρασε και παίρνοντας το 2ο με 25-20 ισοφάρισε σε 1-1, αλλά ο Ηλυσιακός πήρε και πάλι κεφάλι στα σετ, επικρατώντας στο 3ο με 25-21.

Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενες «αφυπνίστηκαν» και αφού ισοφάρισαν σε 2-2 (25-21), πήραν τελικά τη νίκη και τους δύο βαθμούς με την επικράτησή τους στο τάι-μπρέικ με 17-15.

Αντίθετα ο Σ.Φ.Π. Χανίων δεν τα κατάφερε απέναντι στον πρωτοπόρο Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, αφού παρότι πάλεψε το παιχνίδι ηττήθηκε με 3-1 σετ.

Ρεπό είχε για αυτή την αγωνιστική η ΑΘΛΕΣΗ.