Ερμής και Αρκάδι ξεπέρασαν τα εμπόδια που είχαν για την 14η αγωνιστική και συνέχισαν ακάθεκτοι την πορεία τους στην Α’ ΕΠΣΡ, «ακονίζοντας» τα… ξίφη τους πριν την μεταξύ τους «μονομαχία» στην έδρα των Αγγελιανών.

Η ομάδα των Ζωνιανών με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε 1-0 του Αστέρα Περάματος, με γκολ του Βλισνάκη στο 65’ και πηγαίνει σαν πρωτοπόρος στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής.

Από την άλλη το συγκρότημα του Λυκούργου Τζαγκαράκη, που έκανε το «μπαμ» για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου με τον Γιάννη Καραβιώτη, πήρε ένα δύσκολο «διπλό» μέσα στο Σπήλι, με τον ίδιο τον παίκτη-προπονητή να σκοράρει στο 80’.

Ο Άρης επικράτησε 2-0 του Ποσειδώνα στο Γεράνι και «χάλασε» το ντεμπούτο του Μιχάλη Τριχάκη στον πάγκο των γηπεδούχων.