Αν και δεν κατάφερε να… δαμάσει τα «Λιοντάρια» ο Πλατανιάς  παρέμεινε για 8η αγωνιστική στη Football League αήττητος αλλά και πρωτοπόρος, έστω κι αν απέκτησε «συγκάτοικο» τη Βέροια, μετά το 1-1 με τον Πανσερραϊκό.

Το συγκρότημα του Τίμου Καβακά κόντρα σε ένα από τα φαβορί της κατηγορίας έδειξε ότι δεν έχει τίποτα να… ζηλέψει και έβαλε δύσκολα στους Σερραίους με το γκολ του Ναζλίδη στο 42’.

Η αδράνεια της άμυνας όμως έφερε την ισοφάριση στο 54’ με τον Βρούτσινα, ενώ παραλίγο να φέρει και το 1-2 από τον Στεφανίδη στο 88’.

Στο 68’ από τη σέντρα του Βουτσιά ο Βρούτσινα με σουτ στην κίνηση «σημάδεψε» το αριστερό δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα
8’ Γέμισμα του Μαρτσάκη σουτ του Ναζλίδη άουτ.

13’ Σουτ του Γκονζάλες, άουτ.

25’ Κόρνερ του Μιρτσέτα κεφαλιά-ψαράκι του Ναζλίδη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γουμάγιας.

34’ Ατομική ενέργεια του Γκονζάλες και πάσα στον Μαρτσάκη, που σουτάρει στην αγκαλιά του Γουμάγια.

39’ Γυριστό σουτ του Γκόμεζ, δεν ανησυχεί ο Λαζαρίδης.

42’ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Μαρτσάκη η μπάλα κόντραρε στον Παντελιάδη και… στρώθηκε στον Ναζλίδη, που με ιδανικό πλασέ θα ανοίξει το σκορ (1-0).

46’ Σουτ του Παληγεώργου καταλήγει άουτ.

54’ ΓΚΟΛ: Ο Βρούτσινα εκμεταλλεύεται την αδράνεια στην άμυνα του Πλατανιά και ισοφαρίζει με σουτ (1-1).

68’ Σέντρα του Βουτσιά, σουτ του Βρούτσινα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

74’ Σέντρα του Κουρτεσιώτη, σουτ του Παληγεώργου άουτ.

82’ Σέντρα του Μιρτσέτα, κεφαλιά του Ραπτάκη άουτ.

88’ Λάθος του Θεοδωρέλλη ο Στεφανίδης μόνος απέναντι από τον Λαζαρίδη θα πλασάρει άουτ.

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Θεοδωρέλλης, Ραπτάκης, Πότσι, Μαρτσάκης (64\’ Τσεσμελής), Γκονζάλες (82\’ Δρακάκης), Ναζλίδης, Μιρτσέτα, Δράμι.

Πανσερραϊκός (Πέτρος Δημητρίου): Γουμαγιάς, Σαλαμαστράκης, Παντελιάδης, Κ. Τριανταφύλλου, Ανάκογλου (78\’ Ντα Κόστα), Στεφανίδης, Γκόμεζ (66\’ Βουτσιάς), Βρούτσινα (86\’ Τσαούσης), Ντιόγκο, Μιλένκοβιτς, Δ. Τριανταφύλλου.