Αρκετά παραγωγική ήταν και η 5η αγωνιστική στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων, αφού στις κατηγορίες προπαίδων, τζούνιορ (α’ και β΄γκρουπ) και προτζούνιορ σημειώθηκαν συνολικά 106 γκολ σε 19 παιχνίδια.

Ο αριθμός θα ήταν μεγαλύτερος, αφού κάποια παιχνίδια δεν έγιναν και κερδήθηκαν από ομάδες με 3-0 άνευ αγώνος κι έτσι δεν υπολογίζονται αυτά τα σκορ στο σύνολο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Προπαίδων
Ακ. Νέας Κυδωνίας-Ιωνία 2000 0-3
Κρ. Αστέρας-ΙΝΚΑ 1-3
Α.Ο. Χανιά-Πλατανιάς 6-1
Κισαμικός-Πανακρωτηριακός 6-2
Ίκαρος Ταυρ.-Μινώταυρος 1-1
Δόξα-Νέοι Χανίων 2-6 
(10’, 45’ Κληρονόμος-2’, 42’ Σαρρής, 4’, 15’ Μαραγκουδάκης, 23’ Ίμερι, 29’ Μαρκουλάκης)
Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.-Ηρακλής Νερ. 4-1
(2 Αναστασόπουλος, Τζεγιαννάκης, Κακαβελάκης)

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.ΙΝΚΑ 15 (19-5)
2.Ιωνία 2000 13 (19-4)
-.Κισαμικός 13 (20-9)
4.Α.Ο. Χανιά 12 (16-3)
5.Νέοι Χανίων 11 (16-6)
6.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 9 (14-7)
-.Δόξα 9 (17-16)
8.Πανακρωτηριακός 6 (12-19)
9.Άρης Σούδας/Ποσειδώνας Τσικαλαριών 3 (8-13)
-.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (7-13)
-.Κρητικός Αστέρας 3 (3-14)
12.Μινώταυρος (-2) 2 (7-14)
13.Ίκαρος Ταυρωνίτη 1 (6-20)
14.Πλατανιάς 0 (7-28)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Δόξα-Κισαμικός
Πανακρωτηριακός-Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.
Νέοι Χανίων-Α.Ο. Χανιά
Ηρακλής Νερ.-Ίκαρος Ταυρ.
Πλατανιάς-Ακ. Ν. Κυδωνίας
Μινώταυρος-Κρ. Αστέρας
Ιωνία 2000-ΙΝΚΑ

Τζούνιορ Α’
Νέοι Χανίων-Ποσειδών Τσικ. 1-1
(Μαστραντωνάκης-Κουτσουδάκης)
Α.Ο. Χανιά-Ακ. Ν. Κυδωνίας 0-9
Δόξα-Πανακρωτηριακός 7-0
(3 Τάσιος, 2 Νεμπαυλάκης, Ντερβίσι, Τζιόκας)
Πλατανιάς-Ιωνία 2000 3-2

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.Δόξα 15 (21-1)
2.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 10 (23-5)
-.Πλατανιάς (-2) 10 (17-9)
4.Νέοι Χανίων 8 (11-6)
5.Ποσειδών Τσικαλαριών 7 (25-10)
6.Ιωνία 2000 3 (6-12)
-.Α.Ο. Χανιά 3 (4-33)
8.Πανακρωτηριακός 0 (3-34)

Τζούνιορ Β’
Ιδομενέας 2008-Κρ. Αστέρας 7-0
(3 Γρηγορομιχελάκης, 2 Βενέτης, Ντάλιος, Χαλβατζάκης)
Α.Π. Σούδας-Φωστήρας 10-2
(3 Κουκάκης, 3 Κελαϊδής, 2 Μορελάτος, Καστρινάκης, Φραγγεδάκης)
ΙΝΚΑ-Κισαμικός 2-0
Ίκαρος Ταυρ.-Μινώταυρος 0-3 α.α.
Ηρακλής Νερ.-Σπάθα 2-4
Ρεπό: Ιδομενέας

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.Ιδομενέας 2008 13 (25-3)
2.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 12 (25-3)
3.Ιδομενέας* 10 (14-8)
-.ΙΝΚΑ 10 (15-7)
5.Μινώταυρος* 7 (9-4)
6.Κρητικός Αστέρας 6 (16-21)
7.Ηρακλής Νεροκούρου 4 (9-20)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 1
9.Κισαμικός (-2) 0 (8-17)
10.Σπάθα (-4) 0 (10-16)
11.Φωστήρας* 0 (2-29)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Α.Π. Σούδας-Ιδομενέας 2008
Κρ. Αστέρας-Ηρακλής Νερ.
Φωστήρας-Ίκαρος Ταυρ.
Σπάθα-ΙΝΚΑ
Μινώταυρος-Ιδομενέας
Ρεπό: Κισαμικός

Προτζούνιορ
ΙΝΚΑ-Δόξα 5-2
Πανακρωτηριακός-Ιδομενέας 2008 0-3 α.α.
Μινώταυρος-Ιωνία 2000 5-0
Νέοι Χανίων-Α.Ο. Χανιά 1-6
Α.Π. Σούδας-Ακ. Ν. Κυδωνίας 2-0 
(Αναστασάκης Ι., Χιωτάκης)

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 15 (26-1)
2.Ιδομενέας 2008 13 (32-4)
-.Μινώταυρος 13 (21-6)
4.Α.Ο. Χανιά 9 (25-12)
-.Ιωνία 2000 9 (13-15)
6.Πανακρωτηριακός (-2) 4 (9-14)
7.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 3 (5-13)
-.ΙΝΚΑ 3 (9-27)
9.Δόξα 1 (7-27)
10.Νέοι Χανίων (-2) -2 (3-31)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Ιδομενέας 2008-Α.Π. Σούδας
Δόξα-Ακ. Ν. Κυδωνίας
Ιωνία 2000-Πανακρωτηριακός
Α.Ο. Χανιά-ΙΝΚΑ
Μινώταυρος-Νέοι Χανίων


Λευτέρης Αντωνακάκης