Θετική σε γενικές γραμμές κρίνεται η παρουσία των προαγωνιστικών τμημάτων του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στην ημερίδα κολύμβησης που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 22 Ιανουαρίου στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Λαμβανομένων υπόψη των πολλών προβλημάτων και των δυσκολιών, κάτω από τις οποίες πραγματοποιούνται οι προπονήσεις, τα νεαρά παιδιά των Αποστόλη Γεωργιάδη και Αντώνη Καλογεράκη προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό, πετυχαίνοντας χρόνους που κρίνονται ικανοποιητικοί.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:  

50μ. ελεύθερο (αγόρια 12 ετών)
1η θέση – Γιάννης Φουντουλάκης – 00.33.11
2η θέση – Χρήστος Βουγιουκαλάκης – 00.34.15
4η θέση – Σωτήρης Καλορμάκης – 00.36.41

50μ. ελεύθερο (αγόρια 11 ετών)
2η θέση – Παναγιώτης Χατζησωτηράκης – 00.35.47
7η θέση – Γιώργος Κολοκοτρώνης – 00.40.79
8η θέση – Δημήτρης Βουράκης – 00.41.19

50μ. ελεύθερο (κορίτσια 12 ετών)
4η θέση – Γεωργία Λελεδάκη – 00.35.18
6η θέση – Αρετή Ξανθουδάκη – 00.37.10

50μ. ελεύθερο (κορίτσια 11 ετών)
1η θέση – Νικολέτα Πλοκαμάκη – 00.34.71

100μ. ελεύθερο (αγόρια 12 ετών)
2η θέση – Γιάννης Φουντουλάκης – 01.13.13
4η θέση – Χρήστος Βουγιουκαλάκης – 01.16.23
5η θέση – Σωτήρης Καλορμάκης – 01.22.14

100μ. ελεύθερο (αγόρια 11 ετών)
1η θέση – Παναγιώτης Χατζησωτηράκης – 01.18.31
3η θέση – Γιώργος Κολοκοτρώνης – 01.34.92
4η θέση – Δημήτρης Βουράκης – 01.37.28

100μ. ελεύθερο (αγόρια 10 ετών)
4η θέση – Βασίλης Μιχαηλίδης – 01.43.36
5η θέση – Κωνσταντίνος Κτιστάκης – 01.47.18

100μ. ελεύθερο (κορίτσια 12 ετών)
3η θέση – Γεωργία Λελεδάκη – 01.37.28

100μ. ελεύθερο (κορίτσια 10 ετών)
1η θέση – Νικολέτα Κοπάση – 01.27.83
3η θέση – Νίκη Λεδάκη – 01.34.17
4η θέση – Ευτυχία Καζάση – 01.35.62

200μ. ελεύθερο (αγόρια 12 ετών)
2η θέση – Γιάννης Φουντουλάκης – 02.45.45

200μ. ελεύθερο (αγόρια 10 ετών)
2η θέση – Θανάσης Τζανακόπουλος – 03.18.46

200μ. ελεύθερο (κορίτσια 12 ετών)
2η θέση – Βασιλική Χατζηδάκη – 02.35.98

200μ. ελεύθερο (κορίτσια 11ετών)
1η θέση – Νικολέτα Πλοκαμάκη – 02.46.11

50μ. ύπτιο (αγόρια 12 ετών)
1η θέση – Ιωσήφ Λεδάκης – 00.36.52
3η θέση – Γιάννης Ματζοράκης – 00.39.59
4η θέση – Χρήστος Βουγιουκαλάκης – 00.40.19
6η θέση – Σωτήρης Καλορμάκης – 00.42.80
7η θέση – Γιώργος Καζάσης – 00.42.94

50μ. ύπτιο (αγόρια 11 ετών)
2η θέση – Στέλιος Τζουγκράκης – 00.40.41
4η θέση – Παναγιώτης Χατζησωτηράκης – 00.42.70

50μ. ύπτιο (αγόρια 10 ετών)
3η θέση – Στέφανος Χαλκιαδάκης/Βομβολάκης – 00.43.93
5η θέση – Βασίλης Μιχαηλίδης – 00.49.50

50μ. ύπτιο (κορίτσια 12 ετών)
2η θέση – Γεωργία Λελεδάκη – 00.39.04

50μ. ύπτιο (κορίτσια 10 ετών)
3η θέση – Κατερίνα Λελεδάκη – 00.47.74
5η θέση – Ευτυχία Καζάση – 00.50.01
6η θέση – Νίκη Λεδάκη – 00.50.98

100μ. ύπτιο (αγόρια 12 ετών)
1η θέση – Ιωσήφ Λεδάκης – 01.18.15
3η θέση – Γιάννης Ματζοράκης – 00.29.65
4η θέση – Γιώργος Καζάσης – 01.31.98

100μ. ύπτιο (αγόρια 11 ετών)
1η θέση – Απόστολος Παπαστάμος – 01.21.55
4η θέση – Στέλιος Τζουγκράκης – 01.27.56

100μ. ύπτιο (αγόρια 10 ετών)
2η θέση – Στέφανος Χαλκιαδάκης/Βομβολάκης – 01.34.74

100μ. ύπτιο (κορίτσια 12 ετών)
5η θέση – Αρετή Ξανθουδάκη – 01.26.78

100μ. ύπτιο (κορίτσια 10 ετών)
2η θέση – Κατερίνα Λελεδάκη – 01.39.67

200μ. ύπτιο (αγόρια 12 ετών)
1η θέση – Ιωσήφ Λεδάκης – 02.48.58
2η θέση – Γιάννης Ματζοράκης – 03.09.84
3η θέση – Γιώργος Καζάσης – 03.12.20

200μ. ύπτιο (αγόρια 11 ετών)
1η θέση – Απόστολος Παπαστάμος – 02.52.98
3η θέση – Στέλιος Τζουγκράκης – 03.04.60

50μ. πεταλούδα (αγόρια 11 ετών)
1η θέση – Απόστολος Παπαστάμος – 00.38.49

50μ. πρόσθιο (αγόρια 12 ετών)
3η θέση – Κωνσταντίνος Θεοχαρίδης – 00.43.29

50μ. πρόσθιο (αγόρια 11 ετών)
3η θέση – Χαράλαμπος Παπαδόπουλος – 00.48.23
4η θέση – Γιώργος Κολοκοτρώνης – 00.50.44
7η θέση – Δημήτρης Βουράκης – 00.56.03

50μ. πρόσθιο (αγόρια 10 ετών)
4η θέση – Κωνσταντίνος Κτιστάκης – 00.58.93

50μ. πρόσθιο (κορίτσια 11 ετών)
2η θέση – Άντζελα Ζγκουρού – 00.48.90

50μ. πρόσθιο (κορίτσια 10 ετών)
1η θέση – Νικολέτα Κοπάση – 00.48.05

100μ. πρόσθιο (αγόρια 12 ετών)
2η θέση – Κωνσταντίνος Θεοχαρίδης – 01.34.42

100μ. πρόσθιο (αγόρια 11 ετών)
4η θέση – Χαράλαμπος Παπαδόπουλος – 01.46.73

100μ. πρόσθιο (κορίτσια 12 ετών)
3η θέση – Βασιλική Χατζηδάκη – 01.33.70
4η θέση – Αρετή Ξανθουδάκη – 01.37.62

100μ. πρόσθιο (κορίτσια 11 ετών)
2η θέση – Άντζελα Ζγκουρού – 01.48.12

200μ. πρόσθιο (αγόρια 12 ετών)
1η θέση – Κωνσταντίνος Θεοχαρίδης – 03.16.72

200μ. πρόσθιο (αγόρια 11 ετών)
2η θέση – Χαράλαμπος Παπαδόπουλος – 03.40.43

200μ. πρόσθιο (κορίτσια 12 ετών)
2η θέση – Βασιλική Χατζηδάκη – 03.16.92

200μ. πρόσθιο (κορίτσια 11 ετών)
1η θέση – Άντζελα Ζγκουρού – 03.40.65

200μ. μικτή ατομική (αγόρια 10 ετών)
1η θέση – Θανάσης Τζανακόπουλος – 03.30.58

200μ. μικτή ατομική (κορίτσια 11 ετών)
1η θέση – Νικολέτα Πλοκαμάκη – 03.06.06 



nox.gr