Νέα ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ στην Ελευσίνα για την 16η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας αφού έχασε με 86-73 από τον πρωτοπόρο Πανελευσινιακό.

Η κρητική ομάδα στάθηκε καλά στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο όπου ήταν κοντά στο σκορ όμως τα πολλά λάθη που έκαναν οι παίκτες του Κρις Χουγκάζ στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν την δυνατότητα στους γηπεδούχους να πάρουν μια διαφορά 9 πόντων με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου την οποία διατήρησε άνετα και διεύρυνε στο τέταρτο δεκάλεπτο για να έρθει το τε΄λικό 86-73.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο έμπειρος Κυριακόπουλος με 16 πόντους ενώ από τον ΟΦΗ ξεχώρισε με 19 πόντους και πέντε τρίποντα ο Μπάρδας.

Τα Δεκάλεπτα: 22-25, 46-39, 66-57, 86-73.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κυριακόπουλος 16, Νίκου 14 (2), Κουκουράβας 4, Μαγκουνής 13 (1), Βούλγαρης, Δεληγιάννης 16, Μαναβόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3, Γιαννουλάκος 8, Ματζιώρης 10.

ΟΦΗ (Χουγκάζ): Παπανικολάου, Μπάρδας 19 (5), Λιούις 14, Σιζόπουλος 7, Παναγάκης 6, Καραδολάμης 3, Μπαλάφας 7, Κερασοβίτης 8, Τουτζιαράκης 2, Κατιάκος 7 (1).