Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι στους 2 ομίλους του πρωταθλήματος Παίδων στην 9η και τελευταία αγωνιστική για τον πρώτο γύρο.

Στον α' όμιλο ο Άρης Σούδας ξεπέρασε ακόμα ένα εμπόδιο κερδίζοντας 6-2 τον Ηρακλή στα Νεροκούρου, ενώ με νίκη συνέχισε και ο Α.Ο. Χανιά, που κέρδισε 3-0 το Μινώταυρο στο ίδιο γήπεδο, αλλά μία ημέρα μετά.

Η Δόξα Παχιανών για 2ο σερί παιχνίδι πήρε τη νίκη χωρίς αγώνα, αφού αυτή τη φορά η Παλαιόχωρα δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στο μεταξύ τους παιχνίδι. "Συγκάτοικος" της παρέμεινε ο Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας, που επιβλήθηκε 5-0 του Τιτάν στις Καλύβες, ενώ ο Πανακρωτηριακός νίκησε 2-1 τη Σπάθα στο Κολυμπάρι.

9η αγωνιστική
Α' όμιλος
Ποσειδών Τσικ.-Ιωνία 2000 1-0 
(Μιχαηλίδης) 
Ηρακλής Νερ.-Αρης Σ. 2-6 
(Πατεράκης, Σαριδάκης - Σαρτζετάκης 2, Φέζκα 2, Καπάνταης, Μαστοράκης)
Νέοι Χανίων-Κισαμικός 1-2 
(Παπαδάκης - Βογιατζάκης, Μαρκετάκης)
Μινώταυρος-Α.Ο. Χανιά 0-3 
(Σκουλούδης, Χατζόπουλος, Σκευοφύλαξ)
Περιβόλια-ΙΝΚΑ 3-2 
(Κωνσταντινίδης 2, Καντιδάκης - Κουκουνάκης 2)

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Άρης Σούδας 25 (26-5)
2.Α.Ο. Χανιά 24 (25-1)
3.Α.Ο. Περιβολίων 16 (15-21)
4.Κισαμικός 15 (14-10)
5.Νέοι Χανίων 14 (13-12)
6.Ιωνία 2000 11 (12-7)
7.Ποσειδών Τσικαλαριών 9 (7-11)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 6 (6-18)
9.Μινώταυρος (-2) 5 (9-18) 
10.ΙΝΚΑ (-2) -1 (5-29)

Η επόμενη αγωνιστική (10η-1η β' γύρου)
Κισαμικός-Περιβόλια
ΙΝΚΑ-Ποσειδών Τσ.
Νέοι Χανίων-Μινώταυρος
Ιωνία 2000-Άρης Σ.
Α.Ο. Χανιά-Ηρακλής Νερ.

Β' όμιλος
Τιτάν-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 0-5 
(Μιχελακάκης 3, Λαδάκης, Δασκαλάκης)
Σπάθα-Πανακρωτηριακός 1-2 
(Κλειναυτάκης - Αγναντής, Καλλέργης)
Δόξα Παχ.-Παλαιόχωρα 3-0 α.α.
Κορωνίδα-Θύελλα Καλ. 5-1 
(Ντινάϊ 3, Κακαξυλάκης 2 - Μαραγκουδάκης)
Φωστήρας - Ιδομενέας 0-3 α.α.

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 23 (31-4)
-.Δόξα Παχιανών 23 (34-7)
3.Πανακρωτηριακός* 20 (35-8)
4.Κορωνίδα 18 (23-12)
5.Σπάθα (-2) 10 (12-15)
6.Θύελλα Καλάθενων* 8 (19-20)
-.Ιδομενέας 8 (12-28)
8.Παλαιόχωρα (-2) 6 (13-23)
-.Τιτάν 6 (6-32)
10.Φωστήρας αποβλήθηκε 

Η επόμενη αγωνιστική (10η-1η β' γύρου)
Πανακρωτηριακός-Τιτάν
Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Δόξα Παχ.
Σπάθα-Κορωνίδα
Θύελλα Καλ.-Φωστήρας 3-0 α.α.
Παλαιόχωρα-Ιδομενέας 3-0 α.α. (έχει η ομάδα του Γαλατά ειδοποιήσει ότι δεν θα κατέβει στον αγώνα)


Λευτέρης Αντωνακάκης