Ακόμα μία ήττα, εντός προγράμματος, γνώρισε ο Α.Ο. Κύδων για την 13η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ ανδρών, από τη ΧΑΝΘ με 39-19.

Η χανιώτικη ομάδα ταξίδεψε με 8 παίκτες στη σύνθεσή της για το ματς στη Θεσσαλονίκη και άντεξε μόνο ένα ημίχρονο, χάνοντας στη συνέχεια φυσιολογικά από τους γηπεδούχους.
Το συγκρότημα του Ηλία Κιναλόπουλου βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 5-3 στο πρώτο 10λεπτο, αλλά δεν μπόρεσε κάτι καλύτερο στη συνέχεια, παρά την εκπληκτική εμφάνιση και τα 9 γκολ του Κοκολοδημητράκη.

Τα δεκάλεπτα:  3-5, 11-7, 19-10 (ημχ.), 25-12, 30-17, 39-19

ΧΑΝΘ (Σεϊρεκίδης): Ορφανουδάκης, Ιωαννίδης, Τίκος 3, Σπυρόπουλος 5, Ευαγγελίδης 6, Αργυρίου 4, Ανανιάδης 4, Κοκτσίδης 5, Κεσίδης 7, Παντελίδης , Σαρηγιαννίδης 2, Λάππας 2, Τσαβδάρης 1, Ναουμίδης

ΚΥΔΩΝ (Κιναλόπουλος): Ρηγάτος, Καμαριανάκης 1, Φαλτσέτας 4, Καμπανιέρης 3, Σπυριδάκης, Μυντιλάκης 2, Γρηγοράκης, Κοκολοδημητράκης 9.

Διαιτητές: Μπέτμαν, Τζαφερόπουλος
Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/1-1/1