Ο Αστέρας Μανολιόπουλου πανηγύρισε τη σπουδαία νίκη με 4-1 απέναντι στη Θύελλα Καλάθενων για την 12η αγωνιστική του ομίλου παραμονής της Α\’ ΕΠΣΧ και εκανε σημαντικό βήμα για τη σωτηρία.

Ο Κορνιωτάκης στο 5\’, ο Κομνηνός στο 65\’ με πέναλτι, ο Σπαθαράκης στο 74\’ και Αργύρης στο 87\’ πέτυχαν τα γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους.

Στην κορυφή του ομίλου διατηρήθηκε η Δόξα Παχιανών, που κέρδισε με γκολ του Σαριδάκη στο 89\’ 1-0 τον Γρανίτη, ενώ σημαντική νίκη πήρε και ο Πανακρωτηριακός με 3-2 επί των Κεραμειών.

Η ομάδα του Ακρωτηρίου προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Αδαμόπουλου (20\’ πεν. και 23\’), για να μειώσει στο 75\’ με πέναλτι ο Λιονάκης, ενώ αργότερα οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή Μιχελάκη για νέα παράβαση πάνω στον Μανωλακάκη.

Στο 81\’ ο Ι. Κελάκης πέτυχε το 3-1 για να μειώσει στο τελικό 3-2 ο Λουκόπουλος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.