Ο Ρούβας νίκησε μέσα στην Γλυφάδα με 3-1 για την 17η αγωνιστική της Football League 2 στον 1ο όμιλο και την «έπιασε» στους 21 βαθμούς.
Το σκορ άνοιξε στο 49\’ ο Παραράς για τον ΑΟ Γλυφάδας με κεφαλιά. Οι παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη,  σε δέκα λεπτά ισοφάρισαν και σε άλλα δέκα έκαναν το 3-1. Συγκεκριμένα στο 60\’ ισοφάρισε για τον Ρούβα ο Περογαμβράκης και στο 68\’ με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για να κάνει ένα λεπτό μετά το 1-3 στο 69\’ ο Ταχμαζίδης με σουτ.
Η ομάδα της Γέργερης έδειξε πως είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση κοιτάζοντας το μέλλον με αισιοδοξία.
ΑΟ Γλυφάδας (Μουράτ Σεροπιάν): Λιώνης, Στρατάκης, Πετρόπουλος, Βασιλόγιαννης, Παραράς, Ταραλίδης, Καζαντζής, Κολοτούρος (59\’ Ανδρίκος), Αγκιρίμπα, Καραχάλιος (74\’ Βαλεριάνος), Κόκκαλης (72\’ Τριανταφύλλου).
Ρούβας (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλομοίρης, Τζιράκης, Ρουμπάκης, Σεντεμέντες (87\’ Πουλάκης), Ανυφαντάκης, Σταθόγλου, Κορδονούρης, Ταχμαζίδης (76\’ Δεληθωμαϊδης), Αντωνάκης, Φουκαράκης (66\’ Μαραγκάκης), Περογαμβράκης.