Την ευχή να ανέβει ο Πλατανιάς έδωσε μετά το τέλος του παιχνιδιου σε δηλώσεις του ο ποδοσφαιριστής του Βύζαντα Μεγάρων, Μάνος Ροβίθης.

Ο νεαρός παίκτης των φιλοξενούμενων τόνισε ότι είναι από το Ηράκλειο και σαν Κρητικός θα ήθελε η χανιώτικη ομάδα να βρεθεί του χρόνου στη Super League.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ροβίθης:

\”Σήμερα έγινε ένα ωραίο ματς στο γήπεδο του Μάλεμε. Ήμασταν άτυχοι στο α’ ημίχρονο και μείναμε πίσω με 2 γκολ. Στην επανάληψη προσπαθήσαμε να παίξουμε λίγο μπάλα, είχαμε δύο φάσεις αλλά δεν μας βγήκαν και ο Πλατανιάς σε μια αντεπίθεση έκανε το 3-0 κι εκεί τελείωσε το ματς για εμάς. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση των συμπαικτών μου. Θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια στον Πλατανιά και όσο για μας, κάτω τα κεφάλια και δουλειά για τον επόμενο αγώνα.

Ελπίζω ο Πλατανιάς να τα καταφέρει και να ανέβει. Είναι μια Κρητική ομάδα και επειδή είμαι από το Ηράκλειο θα ήθελα να ανέβει. Είναι μια δουλεμένη ομάδα και αυτό φαίνεται. Παίζουν πολλές πάσες, έχουν πρέσινγκ. Ελπίζω να τα καταφέρουν\”.