Το ΙΝΚΑ υποχρέωσε τον Κισαμικό στην πρώτη του ήττα για τον α' όμιλο του Τουρνουά Προπαίδων "Ροδουσάκης Ιωάννης" της Ε.Π.Σ. Χανίων, ενώ στο β' η Δόξα Παχιανών "έπιασε" στην κορυφή τον Κρητικό Αστέρα, μετά την 6η αγωνιστική.

Στα Τζούνιορ Β' η 21η και προτελευταία αγωνιστική είχε 30 γκολ σε 5 παιχνίδια, με την πρωτοπόρο Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας να επικρατεί με το σκορ... πόλο 10-4 της Σπάθας.

Τουρνουά Προπαίδων «Ροδουσάκης Ιωάννης»
6η αγωνιστική

Α’ όμιλος
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Πλατανιάς 3-1
Κισαμικός-ΙΝΚΑ 1-2
Πανακρωτηριακός-Ηρακλής Νερ. 1-3
Νέοι Χανίων-Δόξα Παχ. 7-3
Ιωνία 2000-Α.Ο. Χανιά αναβλήθηκε

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
1.Κισαμικός 13 (15-7)
-.Νέοι Χανίων 13 (28-7)
3.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 12 (11-12)
4.ΙΝΚΑ 11 (15-7)
5.Ιωνία 2000* 10 (22-7)
-.Α.Ο. Χανιά* 10 (8-5)
7.Δόξα Παχιανών 7 (11-20)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (5-16)
-.Πλατανιάς 3 (10-29)
10.Πανακρωτηριακός 1 (5-20)

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
ΙΝΚΑ-Α.Ο. Χανιά
Ηρακλής Νερ.-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας
Νέοι Χανίων-Πανακρωτηριακός
Δόξα Παχ.-Κισαμικός
Πλατανιάς-Ιωνία 2000

Β’ όμιλος
Πανακρωτηριακός-Ίκαρος Τ. 0-3 α.α
Μινώταυρος-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 3-3
Κρ. Αστέρας-Ιωνία 2000 2-2
Δόξα Παχ.-Άρης Σ. 3-1
Ρεπό: Ποσειδών Τσικ.

Η βαθμολογία 
1.Δόξα Παχιανών* 13 (27-7)
-.Κρητικός Αστέρας* 13 (22-5)
3.Άρης Σούδας 12 (16-11)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας* 8 (9-6)
5.Μινώταυρος** 7 (11-7)
6.Ίκαρος Ταυρωνίτη 6 (10-17)
7.Ποσειδών Τσικαλαριών** 1 (3-8)
8.Ιωνία 2000* (-2) 0 (5-12)
9.Πανακρωτηριακός** (-2) -2 (3-33)

Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Άρης Σ.-Ίκαρος Τ.
Ποσειδών Τσικ.-Μινώταυρος
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Κρ. Αστέρας
Ιωνία 2000-Πανακρωτηριακός
Ρεπό: Δόξα Παχ.

Τζούνιορ Β'
21η αγωνιστική
Μινώταυρος-Ηρακλής Νερ. 0-0
Ιδομενέας 2008-Ιδομενέας 3-4
Φωστήρας-Κρ. Αστέρας 1-1
Κισαμικός-Ίκαρος Τ. 3-4
Σπάθα-Α.Π. Σούδας 4-10
Ρεπό: ΙΝΚΑ

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 55 (125-38)
2.Ιδομενέας* 43 (76-52)
3.ΙΝΚΑ* 34 (62-34)
4.Μινώταυρος* 33 (47-26)
5.Ηρακλής Νεροκούρου* 32 (40-36)
6.Ιδομενέας 2008 24 (56-54)
7.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 21 (60-60)
8.Κισαμικός* (-2) 20 (40-48)
9.Κρητικός Αστέρας* (-4) 12 (39-74)
10.Σπάθα* (-6) 7 (34-89)
11.Φωστήρας 5 (18-87)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο

Η επόμενη αγωνιστική (22η-τελευταία)
Α.Π. Σούδας-Κρ. Αστέρας
ΙΝΚΑ-Μινώταυρος
Ηρακλής Νερ.-Φωστήρας
Ιδομενέας-Κισαμικός
Ίκαρος Τ.-Σπάθα
Ρεπό: Ιδομενέας 2008