Πήρε την φιλική ρεβάνς ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο με 2-0. Έτσι με τη νίκη αυτή οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Αναστόπουλου ολοκλήρωσαν την φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού απο το Σάββατο ξεκίνησαν οι καλοκαιρινές διακοπές.

Από την άλλη πλευρά ο Εργοτέλης θα συνεχίσει τις προπονήσεις μέχρι την επόμενη εβδομάδα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του φιλικού, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με τον Μάντζιο στο 15\’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για τους ασπρόμαυρους ο Σίσιτς.

Οι κιτρινόμαυροι προσπάθησαν στην επανάληψη και είχαν δοκάρι με τον Ευαγγέλου στο 52\’.

Εργοτέλης: Πίρσον, Τζανακάκης, Πρωτογεράκης, Γιοβάνοβιτς, Σαρρής, Κυριακίδης, Φραγκουλάκης, Μπουρσέλης, Κουτσιανικούλης, Καρέλης, Κατσικοκέρης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Πίρσον, Σαρρής, Κανδηλάκης, Δάρλας, Ρέντζας, Γιαλούσης, Κοζορώνης, Ολίσε, Χαντί, Μπουχαλάκης, Ευαγγέλου.

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος, Βάντο, Πίτσος, Σόουζα, Μποντόρ, Βερόν, Κάλαϊτζιτς, Σίσιτς, Ουκάρ, Μάντζιος.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Γιαγκιόζης (51΄Μπρόκος), Ζαχαράκης, Μονιάκης, Χαριτωνίδης, Κολλιακουδάκης, Ντελία, Χατζηκοσμάς, Μάντζιος (56΄Σκουτέλης), Νύκταρης, Σίσιτς (56΄ Μπολάκης), Παπαδιός.