Μέσα στη διεκδίκηση της ανόδου έμεινε η Α.Ε. Κατσαμπά μετά την αγχωτική νίκη επί του Ερμή Ζωνιανών με 2-1, η οποία ήταν η πρώτη στη διαδικασία των μπαράζ ανόδου.
Σε ματς με λιγοστές φάσεις τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να \”παγώνουν\” τον Καρτερό με το πλασέ του Δ. Κλίνη στο 75\’, αλλά τον Ζανελάρη να ισοφαρίζει άμεσα (77\’) μετά από σέντρα του Ψαλιδάκη.

Στις καθυστερήσεις του ματς από φάουλ του Τζέρτζι ο Ευαγγελόπουλος με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στους πρωταθλητές Ηρακλείου.

ΑΕΚ Τσαμπουράκης (Γιάννης Χατζησεβαστός): Πομώνης, Αποστολάκης Γ, Ψαλιδάκης, Ζουρλαντώνης, Ευαγγελόπουλος, Ζουμής (72\’ λ.τ. Τζέρτζι), Χριστάκης, Αργέντης, Σπανάκης (68\’ Πατεράκης), Καραφωτιάς, Ζανελάρης
Ερμής Ζωνιανών (Γιώργος Κάβαλος): Κερεντζής, Κουντούρης, Κλίνης Α, Μαρτζίνι, Σφακιανάκης Σ. Μ., Σφακιανάκης Δ. Μ, Ρουμελιώτης, Κλίνης Δ, Μουλίτσας, Ράντα  (54\’ Ρουμπάκης, 63\’. λ.τ. Παπαδάκης), Βλιζνάκης (85\’ Τσικολιδάκης)