Εκτός κυπέλλου βρέθηκε ο Ρούβας μετά την ήττα στη Γέργερη από τον Εθνικό Γαζώρου. Η ομάδα του Αντώνη Δρακόπουλου προηγήθηκαν με πέναλτι του Κορδονούρη, μόλις στο 8\’ κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 76\’ αλλά κάπου εκεί ήρθε η κατάρρευση.

Η ομάδα του Εθνικού Γαζώρου έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Ναλμπάντη και 5 λεπτά αργότερα ο Χαριτίδης έκανε το 1-2.

Στα τελευταία λεπτά ο Ρούβας βγήκε μπροστά για την ισοφάριση, κάτι το οποίο δεν κατάφερε ενώ δέχθηκε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις με τον Κοσμίδης.

ΡΟΥΒΑΣ: Χριστοδουλάκης, Λυράκης (83΄ Κίστος), Τζιράκης, Ντελία, Ανωγειανάκης(46΄Γκάτσης), Αντωνάκης, Ελκεμανς (70΄ Γκονζάλες),Κορδονούρης, Πετράς, Ταβλαδωράκης, Ανυφαντάκης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Βαλσαμάκης, Γαλακτερός, Γεωργιάδης, Γκόγκας (60΄Κρυστάλης), Κοσμίδης, Καπίας,Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Νίρλας,Μουσικάκης (55΄Χαριτίδης), Κωνσταντινίδης (82΄ Καρυπίδης)