Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι θα πραγματοποιηθεί η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Οι ομάδες που είναι τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου δεν θα συγκρουστούν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος όπου την πρώτη αγωνιστική ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Αλμυρού με τις Μοίρες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος στην Α1 ΕΠΣΗ :

1η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – Δειλινά
Γαρίπα- ΕΓΟΗ
Δόξα Γαλ. – Α.Ο Τυμπακίου
ΠΑΝΟΜ – Λίντο
Εθνικός – Ρωμανός
Αλμυρός- Μοίρες
Κόρακας – Μινωϊκή
Α.Ε.Κατσαμπά – Κεραυνός

2η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική

Γαρίπα- Αστέρας Μυρτ.
Δειλινά – Δόξα Γαλ.
ΕΓΟΗ – ΠΑΝΟΜ
Α.Ο Τυμπακίου – Εθνικός
Λίντο – Αλμυρός
Ρωμανός- Κόρακας
Μοίρες – Κεραυνός
Μινωϊκή – Α.Ε.Κατσαμπά

3η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ.- Δόξα Γαλ.
ΠΑΝΟΜ – Γαρίπα
Εθνικός – Δειλινά
Αλμυρός – ΕΓΟΗ
Κόρακας – Α.Ο Τυμπακίου
Κεραυνός – Λίντο
Α.Ε.Κατσαμπά – Ρωμανός
Μοίρες – Μινωϊκή

4η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική

ΠΑΝΟΜ – Αστέρας Μυρτ.
Δόξα Γαλ. – Εθνικός
Γαρίπα – Αλμυρός
Δειλινά – Κόρακας
ΕΓΟΗ – Κεραυνός
Α.Ο.Τυμπακίου- Α.Ε.Κατσαμπά
Λίντο – Μινωϊκή
Ρωμανός – Μοίρες

5η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – Εθνικός
Αλμυρός- ΠΑΝΟΜ
Κόρακας – Δόξα Γαλ.
Κεραυνός- Γαρίπα
Α.Ε.Κατσαμπά – Δειλινά
Μινωϊκή – ΕΓΟΗ
Μοίρες – Α.Ο.Τυμπακίου
Λίντο – Ρωμανός

6η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική

Αλμυρός – Αστέρας Μυρτ.
Εθνικός- Κόρακας
ΠΑΝΟΜ – Κεραυνός
Δόξα Γαλ. – Α.Ε.Κατσαμπά
Γαρίπα – Μινωϊκή
Δειλινά – Μοίρες
ΕΓΟΗ – Ρωμανός
Α.Ο.Τυμπακίου – Λίντο

7η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – Κόρακας
Κεραυνός – Αλμυρός
Α.Ε.Κατσαμπά – Εθνικός
Μινωϊκή – ΠΑΝΟΜ
Μοίρες – Δόξα Γαλ.
Ρωμανός- Γαρίπα
Λίντο – Δειλινά
ΕΓΟΗ – Α.Ο Τυμπακίου

8η Αγωνιστική – 23η Αγωνιστική

Κεραυνός –Αστέρας Μυρτ.
Κόρακας – Α.Ε.Κατσαμπά
Αλμυρός – Μινωϊκή
Εθνικός – Μοίρες
ΠΑΝΟΜ – Ρωμανός
Δόξα Γαλ. – Λίντο
Γαρίπα – Α.Ο Τυμπακίου
Δειλινά – ΕΓΟΗ

9η Αγωνιστική – 24η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – Α.Ε.Κατσαμπά
Μινωϊκή – Κεραυνός
Μοίρες – Κόρακας
Ρωμανός – Αλμυρός
Λίντο – Εθνικός
Α.Ο.Τυμπακίου – ΠΑΝΟΜ
ΕΓΟΗ – Δόξα Γαλ.
Δειλινά – Γαρίπα

10η Αγωνιστική – 25η Αγωνιστική

Μινωϊκή – Αστέρας Μυρτ.
Α.Ε.Κατσαμπά – Μοίρες
Κεραυνός – Ρωμανός
Κόρακας- Λίντο
Αλμυρός – Α.Ο Τυμπακίου
Εθνικός – ΕΓΟΗ
ΠΑΝΟΜ – Δειλινά
Δόξα Γαλ. – Γαρίπα

11η Αγωνιστική -26η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – Μοίρες
Ρωμανός – Μινωϊκή
Λίντο – Α.Ε.Κατσαμπά
Α.Ο Τυμπακίου – Κεραυνός
ΕΓΟΗ – Κόρακας
Δειλινά – Αλμυρός
Γαρίπα- Εθνικός
Δόξα Γαλ. – ΠΑΝΟΜ

12η Αγωνιστική – 27η Αγωνιστική

Ρωμανός – Αστέρας Μυρτ.
Μοίρες – Λίντο
Μινωϊκή- Α.Ο Τυμπακίου
Α.Ε.Κατσαμπά – ΕΓΟΗ
Κεραυνός – Δειλινά
Κόρακας – Γαρίπα
Αλμυρός – Δόξα Γαλ.
Εθνικός – ΠΑΝΟΜ

13η Αγωνιστική – 28η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ.- Λίντο
Α.Ο Τυμπακίου – Ρωμανός
ΕΓΟΗ – Μοίρες
Δειλινά – Μινωϊκή
Γαρίπα – Α.Ε.Κατσαμπά
Δόξα Γαλ. – Κεραυνός
ΠΑΝΟΜ – Κόρακας
Εθνικός – Αλμυρός

14η Αγωνιστική – 29η Αγωνιστική

Α.Ο Τυμαπκίου – Αστέρας Μυρτ.
Λίντο – ΕΓΟΗ
Ρωμανός- Δειλινά
Μοίρες –Γαρίπα
Μινωϊκή – Δόξα Γαλ.
Α.Ε.Κατσαμπά – ΠΑΝΟΜ
Κεραυνός – Εθνικός
Κόρακας – Αλμυρός

15η Αγωνιστική – 30η Αγωνιστική

Αστέρας Μυρτ. – ΕΓΟΗ
Δειλινά – Α.Ο Τυμπακίου
Γαρίπα – Λίντο
Δόξα Γαλ. Ρωμανός
ΠΑΝΟΜ – Μοίρες
Εθνικός – Μινωϊκή
Αλμυρός – Α.Ε.Κατσαμπά
Κόρακας – Κεραυνός