Σε κακή ψυχολογική κατάσταση δείχνει να βρίσκεται ο Πλατανιάς που δεν μπόρεσε να... σηκώσει κεφάλι ούτε απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών, με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους στην αναμέτρηση του Μάλεμε για την 24η αγωνιστική της Football League.

Αυτή ήταν η 4η συνεχόμενη ισοπαλία στο β' γύρο, η 2η σερί στο Μάλεμε και το 7ο ματς χωρίς νίκη για τους "ερυθρόλευκους".

Η χανιώτικη ομάδα παρότι δεν είχε τη "φρεσκάδα" άλλων παιχνιδιών θα μπορούσε να είχε σκοράρει στο 17' με τον Πάγκαλο που "νικήθηκε" από τον Τόλιο, ενώ και στο β' μέρος η μεγαλύτερη ευκαιρία στο 64' με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει το σουτ του Μαραγκουδάκη.

Από την άλλη η ομάδα των Ψαχνών είχε σαν καλύτερη στιγμή της το μακρινό σουτ του Λιόση στο 59', όπου η μπάλα "τράνταξε" το οριζόντιο δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα

4' Σουτ του Παληγεώργου άουτ.

9' Σέντρα του Ζουλιώτη ο Θάνος δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

13' Σουτ του Μιρτσέτα μπλοκάρει ο Τόλιος.

15' Ξανά ο Μιρτσέτα επιχειρεί σουτ, μαζεύει στην αριστερή του γωνία ο γκολκίπερ του Ηρακλή Ψαχνών.

17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Γκονζάλες να πασάρει στον Πάγκαλο, που σούταρε για να αποκρούσει ο Τόλιος.

18' Φάουλ του Ντελέκου κεφαλιά του Γκοτοβού η μπάλα κατέληξε άουτ.

27' Σουτ του Ντελέκου άουτ.

35' Νέο σουτ του Μιρτσέτα η μπάλα καταλήγει άουτ.

50' Σέντρα του Ζουλιώτη κεφαλιά του Μπακομήτρου άουτ.

55' Σουτ από τον Ναζλίδη η μπάλα άουτ.

59' Μακρινό σουτ του Λιόση η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει στη συνέχεια.

64' Πετυχημένη η "κομπίνα" στο φάουλ για τον Πλατανιά με τον Μιρτσέτα να πασάρει στον Ναζλίδη και τον τελευταίο στον Μαραγκουδάκη, το σουτ του οποίου όμως απέκρουσε ο Τόλιος.

75' Φάουλ του Δέντσα κεφαλιά του Ναζλίδη η μπάλα από την κόντρα στον Μπακομήτρο καταλήγει άουτ.

93' Σουτ του Ναζλίδη η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς καταλήγει κόρνερ.

Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας)
Βοηθοί: Χαρίτος-Χριστοδούλου (Αθηνών)
Κίτρινες: Κουρτεσιώτης (38'), Ραπτάκης (54')-Γκοτοβός (27'), Ντελέκος (63'), Δελήμπασης (74')

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Τζανής, Ραπτάκης, Δέντσας, Γκονζάλες, Μαραγκουδάκης, Πάγκαλος (64' Χαϊκάλης), Μιρτσέτα, Ναζλίδης.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Φοιρός): Τόλιος, Ρεπετσάς, Ζουλιώτης, Γιώτας, Πλάτανος, Σανόκο, Μπακομήτρος, Ντελέκος (91' Μάτσος), Θάνος, Δελήμπασης, Γκοτοβός (46' Λιόσης).