Έξι ομάδες κατάφεραν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο Τουρνουά Προπαίδων "Ροδουσάκης Ιωάννης" της Ε.Π.Σ. Χανίων, κατά την 2η αγωνιστική που διεξήχθη το περασμένο Σάββατο 7 Απριλίου.

Στον α' όμιλο Νέοι Χανίων, Α.Ο. Χανιά, Κισαμικός και Ακαδημία Νέας Κυδωνίας πέτυχαν το απόλυτο και στο β' όμιλο η Δόξα Παχιανών και η 2η ομάδα της Ακαδημίας Νέας Κυδωνίας.

Η επόμενη (3η) αγωνιστική τη Μεγάλη Τετάρτη 11 Απριλίου και η 4η την Τετάρτη του Πάσχα 18 Απριλίου,

Τουρνουά Προπαίδων «Ροδουσάκης Ιωάννης»
2η αγωνιστική 
Α’ όμιλος
Ηρακλής Νερ.-Νέοι Χανίων 0-5
Πανακρωτηριακός-Α.Ο. Χανιά 0-2
ΙΝΚΑ-Ιωνία 2000 3-3
Πλατανιάς-Κισαμικός 2-5
Δόξα Παχ.-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 1-3

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1.Νέοι Χανίων 6 (15-1)
-.Α.Ο. Χανιά 6 (5-0)
-.Κισαμικός 6 (9-4)
-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 6 (4-1)
5.ΙΝΚΑ 1 (3-4)
-.Δόξα Παχιανών 1 (3-5)
-.Πανακρωτηριακός 1 (2-4)
-.Ιωνία 2000 1 (5-7)
9.Ηρακλής Νεροκούρου 0 (0-8)
10.Πλατανιάς 0 (3-15)

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Μεγάλη Τετάρτη 11 Απριλίου 
Νεροκούρου
Διαιτητές:Καπαδουκάκης-Χατζάκης
09.30 Α.Ο. Χανιά-Νέοι Χανίων
11.00 Ιωνία 2000-Δόξα Παχ.
12.30 Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Πανακρωτηριακός

Πλατανιάς
Διαιτητής: Κατσαρός
11.00 Κισσαμικός-Ηρακλής Νερ.
12.30 ΙΝΚΑ-Πλατανιάς

Β’ όμιλος
Μινώταυρος-Ίκαρος Τ. 4-0
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Ποσειδών Τσικ. 2-0
Άρης Σ.-Πανακρωτηριακός 7-2
Ιωνία 2000-Δόξα Παχ. 1-3 
Ρεπό: Κρ. Αστέρας

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1.Δόξα Παχιανών 6 (17-1)
-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 6 (5-0)
3.Κρητικός Αστέρας* 3 (5-1)
-.Μινώταυρος* 3 (4-0)
-.Άρης Σούδας 3 (8-7)
6.Ποσειδών Τσικαλαριών 1 (1-3)
-.Ιωνία 2000 1 (2-4)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη 0 (0-7)
9.Πανακρωτηριακός 0 (2-21)

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Μεγάλη Τετάρτη 11 Απριλίου
Ελπίς-Νίκη
Διαιτητής: Κουρκουμελάκης Αντ.
09.30 Δόξα Παχ.-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας
11.00 Κρ. Αστήρ-Μινώταυρος 
12.30 Αρης Σ.-Ιωνία 2000

Πλατανιάς
Διαιτητής: Κατσαρός
09.30 Ίκαρος Ταυρ.-Ποσειδών Τσικ.

Πρώτη απώλεια για Σούδα στα Τζούνιορ Β'

Μετά από 16 σερί νίκες η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας υποχρεώθηκε στην πρώτη της απώλεια με το 6-6 απέναντι στον Ιδομενέα για την 19... στροφή του πρωταθλήματος Τζούνιορ Β'.

19η αγωνιστική
ΙΝΚΑ-Ηρακλής Νερ. 2-4
Ιδομενέας-Α.Π. Σούδας 6-6
Κισαμικός-Φωστήρας 1-1
Μινώταυρος-Σπάθα 5-0
Ιδομενέας 2008-Ίκαρος Τ. 3-4
Ρεπό: Κρ. Αστέρας

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 49 (110-33)
2.Ιδομενέας* 37 (67-45)
3.ΙΝΚΑ 33 (60-32)
4.Ηρακλής Νεροκούρου 31 (40-36)
5.Μινώταυρος* 29 (45-25)
6.Ιδομενέας 2008 23 (51-48)
7.Κισαμικός* (-2) 20 (36-39)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 18 (52-52)
9.Κρητικός Αστέρας* (-4)  11 (37-71)
10.Σπάθα* (-4) 9 (30-76)
11. Φωστήρας 1 (14-86)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο

Η επόμενη αγωνιστική (20η)
Σάββατο 21 Απριλίου
ΙΝΚΑ-Ιδομενέας 2008
Κρ. Αστέρας-Μινώταυρος
Α.Π. Σούδας-Κισαμικός
Ίκαρος Τ.-Ιδομενέας
Φωστήρας-Σπάθα
Ρεπό: Ηρακλής Νερ.



Λευτέρης Αντωνακάκης