Ο Μινώταυρος και η Ασπίδα έκαναν δύο τις νίκες τους στον 2ο όμιλο της Α\’ ΕΠΣΧ.

Ο σύλλογος των Μουρνιών επιβλήθηκε της Α.Ε. Κυδωνίας με 5-0 με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 14\’ ο Θάνος άνοιξε το σκορ και ο ίδιος το… έκλεισε στο 90\’.

Ενδιάμεσα είχαν σκοράρει οι Μιχάκης (50\’), Νταγκουνάκης (51\’) και Σαριδάκης (65\’).

Στο Ναύσταθμο η τοπική ομάδα επικράτησε των Κεραμειών με 3-1 με σκόρερ τους Δημούση (5\’), Λούλο (60\’) και Λαμπρόπουλο (68\’), ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο 78\’ ο Δ. Μαρινάκης.

\”Κοκκίνισαν\” τα Νεροκούρου αφού ο Ίκαρος επιβλήθηκε 5-1 (8\’ Δοξάκης, 14\’, 28\’ Μανωλεδάκης, 21\’ Λιονάκης, 75\’ Δασκαλάκης) των Περιβολίων παρόλο που ολοκλήρωσε το ματς με 8 παίκτες (39\’ 2η κίτρινη Μιχαλακόπουλος, 71\’ αποβολές Πενταράκης, Λιονάκης), ενώ ο διαιτητής Βαμιανάκης απέβαλλε και παίκτη των ηττημένων στο 89\’.

Με γκολ του Ζαντριά (φώτο) στις καθυστερήσεις ο ΔΑΑΟΧ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη με 2-1 επί της Δόξας. Ο Ράπτης στο 40\’ είχε ανοίξει το σκορ για να ισοφαρίσει προσωρινά για την ομάδα των Παχιανών ο Σαριδάκης στο 74\’.