Σε καλό δρόμο έδειξε για ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι ότι βρίσκεται ο Πλατανιάς.
Η ομάδα των Χανίων σε αγώνα που είχε τελικά διάρκεια 70 λεπτών επικράτησε στο Καρπενήσι του Λεβαδειακού με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, που σήμανε την πρώτη νίκη των \”ερυθρόλευκων\” στην περίοδο προετοιμασίας τους, σημείωσε στις αρχές της επανάληψης ο Γ. Εμμ. Γιακουμάκης, που είχε σκοράρει και κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Ευκαιρία είχε στο πρώτο ημίχρονο ο Μαρτσάκης και καλές φάσεις στο β\’ οι Τσικουδάκης και Τόρες.
Πλατανιάς Χανίων (Μαρίνος Ουζουνίδης): Περιστερίδης (54΄ Κοκκαλάς), Ζουμπουλάκης (44΄ Θέρρα), Φερνάντες (54΄ Γιακουμάκης Ν. Γ.), Ιντζίδης (44΄ Μπέλιτς), Δημήτρης (44΄ Αγκιλέρα), Μαρτσάκης (50΄ Τσοντάκης), Στόλερ (44΄ Σούκιας), Τέτε (61΄ Τσικουδάκης), Μοράλ (44΄ Ραφαέλ), Γουνδουλάκης (61΄ Ντεντάκης), Γιακουμάκης Εμμ, Γ. (44΄ Τόρες).
Λεβαδειακός (Τάκης Λεμονής): Πρζιρόφσκι (36΄ Τσιντώτας), Μουλόπουλος (36΄ Μανωλάς), Νικολακάκης (36΄ Σκέμπης), Γεωργίου (36΄ Πέππας), Μαχαίρας (36΄ Ζαννιάς), Μάγκας (36΄ Πινέιρο), Λαμπρόπουλος (36΄ Μπουντόπουλος), Πετράτζι (36΄ Μίλιεβιτς), Ροτζέριο (36΄ Κάππος), Βασιλείου (36΄ Ρούπι), Κάντζι (36΄ Αποστολόπουλος).

Σύμφωνα με τον Πλατανιά οι εξετάσεις του Θωμά Ναζλίδη στην Αθήνα, όπου μετέβη σήμερα το πρωί με τον γιατρό της ομάδας του Πλατανιά Χανίων κ. Γιάννη Σφυράκη, ήταν αρνητικές και πλέον ο μεσοεπιθετικός της Χανιώτικης ομάδας θα ακολουθήσει πρόγραμμα αποθεραπείας, εκτιμώμενης διάρκειας μίας εβδομάδας.