Μεγάλο διπλό πέτυχε ο Α.Ο. Χανιά που επικράτησε με 1-2 του Ηρακλή Ψαχνών και συνεχίζει να κάνει όνειρα ανόδου!

Πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΧ, ενώ στην επανάληψη μπήκαν καλύτερα τα Ψαχνά ισοφαρίζοντας με πέναλτι που αμφισβητήθηκε.

Τη νίκη έδωσε στην εκπνοή του αγώνα ο Πάγκαλος.

Οι φάσεις του αγώνα:

5\’ Σουτ του Παγώνη άουτ.

14\’ ΓΚΟΛ: Με εκπληκτικό σουτ από μακρινή απόσταση ο Τσάτσος βάζει μπροστά στο σκορ τον ΑΟΧ (0-1).

20\’ Σουτ του Πατσατζόγλου καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.

30\’ Εξαιρετική αντεπίθεση του ΑΟΧ. Ο Πάγκαλος \”κλέβει\” από τον Κρητικό, ο Γκούμας κάνει τη μπάλα για τον Πάγκαλο, που \”κόβει\” για τον επερχόμενο Τσάτσο, ο οποίος πασάρει στον Λουκίνα, το σουτ του οποίου όμως φεύγει αρκετά έξω από την εστία.

35\’ Σουτ του Μπουμάλ αρκετά έξω από την εστία.

46\’ \”Αγγίζει\” την ισοφάριση ο Ηρακλής Ψαχνών αλλά το οριζόντιο δοκάρι θα σταθεί \”σύμμαχος\” του Θεοδωρόπουλου στο δυνατό σουτ του Κρητικού.

53\’ Σουτ του Μπουμάλ αποκρούει δύσκολα ο Θεοδωρόπουλος.

56\’ Φάουλ του Μπουμάλ καταλήγει άουτ.

58\’ ΓΚΟΛ: Αδράνεια του Μανωλά μπροστά από τον Μπουμάλ και στη συνέχεια για μαρκάρισμα πάνω στον παίκτη του Ηρακλή Ψαχνών ο διαιτητής Σιδηρόπουλος καταλογίζει πέναλτι. Το εκτελεί ο Μπουμάλ, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

81\’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Εξαιρετική μπαλιά του Χατζηισαΐα στον Λουκίνα, που προσπαθεί να αποφύγει τον Αθανασόπουλο και να πλασάρει, αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων διώχνει σε κόρνερ.

86\’ Ο Σταματής έκανε μπαλιά στον Κρητικό, το σουτ του οποίου βρίσκει ελάχιστα ο Θεοδωρόπουλος διώχνοντας σε κόρνερ.

90+3\’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κοσταντίνοφ κεφαλιά του Πάγκαλου και 1-2!!!

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης-Τουμπακάρης

Κίτρινες: Καμπλιώνης (25\’), Τσάτσος (26\’), Κρητικός (26\’), Γκούμας (34\’)

Ηρακλής Ψαχνών (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Πατσατζόγλου, Γκεμίσης (87\’ Ντελέκος), Μπουμάλ, Κρητικός, Γκμπαγκουιντί (72\’ Τσούτσης), Σταματής.

Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Πιθαρούλης, Παπατζίκος (89\’ λ.τρ. Σκάρος), Μανωλάς, Γκούμας, Πότσι, Καμπλιώνης (55\’ Χατζηισαΐας), Πάγκαλος, Τσάτσος (74\’ Κοσταντίνοφ), Λουκίνας.