Ο ΑΟ Χανιά… σπατάλησε πολλές ευκαιρίες κόντρα στην Επισκοπή, που πήρε το απόγευμα του Σαββάτου τη φιλική νίκη-γοήτρου με 2-0, στο βοηθητικό γήπεδο της Μ. Ελιάς.

Στο 63’ οι παίκτες του ΑΟΧ σταμάτησαν θεωρώντας ότι υπάρχει φάουλ, ο Έντσον συνέχισε τη φάση κι έβγαλε ωραία μπαλιά στον Γούλα που πλάσαρε για το 0-1. Στο 68’ σε νέα αντεπίθεση της Επισκοπής ο Έντσον διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Το “φιλμ” του αγώνα
6’ Εκτέλεση φάουλ του Δελήμπαση ο Βλαχάκης απέκρουσε σε κόρνερ.
9’ Φάουλ του Μασάδο απομακρύνει ο Κελαϊδής, σουτ του Τσούτση άουτ.
20’ Κόρνερ του Μασάδο διώχνει ο Κελαϊδής και στη συνέχεια αποκρούει με δυσκολία την κεφαλιά του Μπουζούκη.
42’ Μασάδο και Λίτα άλλαξαν ωραία τη μπάλα η μπάλα φτάνει στον Μπουζούκη, που σουτάρει άουτ.
46’ Σουτ του Φοβάκη μπλοκάρει ο Κόλλιας.
56’ Από πάσα του Ηρακλή ο Σταματής σουτάρει για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Γεωργίου.
63’ ΓΚΟΛ: Με τους παίκτες του ΑΟΧ να σταματάνε για φάουλ, ο Έντσον βγάζει ωραία μπαλιά στον Γούλα, που πλασάρει για το 0-1, “νικώντας” τον πρώην συμπαίκτη του στον ΠΑΟ Κρουσώνα, Κόλλια.
64’ Γυριστό σουτ του Τσούτση άουτ.
66’ Ο Γκέσιος πρόλαβε την έξοδο του Γεωργίου, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
67’ Κόρνερ του Ν. Νύκταρη κεφαλιά του Γκέσιου αποκρούει δύσκολα ο Γεωργίου.
68’ ΓΚΟΛ: Ο Έντσον σε αντεπίθεση θα πλασάρει σωστά για το 0-2.
75’ Σουτ του Τσούτση λίγο έξω από την εστία.
86’ Φάουλ του Ν. Νύκταρη κεφαλιά του Μπριλάκη στο δοκάρι.

ΑΟ Χανιά (Θωμάς Γράφας):Βλαχάκης (46’ Κόλλιας), Χατζηλιάδης (46’Καρτσαμπάς), Β. Γεωργίου, Κουρδάκης, Μπριλάκης, Ρίκκα (67’ Μπάτσι), Μπουζούκης (46’ Ηρακλής), Τσούτσης, Δεινόπαπας (46’ Γκέσιος), Μασάδο (46’ Νύκταρης Ν.), Λίτα (46’ Σταματής).

Επισκοπή (Ράικο Γιάνγιανιν): Κελαϊδής (46’ Θ. Γεωργίου), Κρητικός (85’ Βλαβιανός), Αγτζίδης, Μαραθιανός (46’ Ντόε), Πάτας, Γούλας (69’ Σπανουδάκης), Ηλιόπουλος (61’ Έντσον), Δελήμπασης (78’ Ζότο), Χαλκιαδάκης (61’ Μανωλακάκης), Τοπάλι (85’ Λαδιανός), Βελονάκης (46’ Φοβάκης, 87’ Γαβαλάς).