Στα ψηλά… σκαλοπάτια της βαθμολογίας της Α1 εξακολουθεί να βρίσκεται ο ΑΓΟΡ, που ξεπέρασε την αντίσταση και του Απόλλωνα Πάτρας.
Στο κλειστό \”Μελίνα Μερκούρη\” του Ρεθύμνου οι παίκτες του Στέγιου Κουφού κέρδισαν το πέμπτο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν με τελικό σκορ 77-71.
Παρά το καλό πρώτο δεκάλεπτο του ΑΓΟΡ, η ομάδα της Πάτρας πήγε με προβάδισμα 3 πόντων στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (38-41).
Στην επανάληψη όμως επανήλθε η… τάξη και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην τελική επικράτηση.
Τα δεκάλεπτα: 27-21, 38-41, 61-54, 77-71
ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN (Κουφός): Μπράουν 15(2), Καλλινικίδης 4, Κόλιμον 12(2), Αγγελόπουλος 3, Τσόχλας 5(1), Ντούβνιακ 10(1), Κόμματος 2, Κάρτερ 8, Λάτοβιτς 13(2), Πέτγουεϊ 5.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Βετούλας): Μακ Κόλουμ 3, Αργυρόπουλος 23(2), Καπερώνης, Γκραντ 6, Λιανός 5(1), Πέτροβιτς 11(1), Λυμπέρης, Κλάιμπερ 10(2), Τέρνερ 13, Κρόλο.