Επέστρεψε η τριμελής αποστολή του Α.Σ. ΚΡΗΤΕΣ απο τη Θεσσαλονίκη όπου συμμετείχε στις 10-11 Μαϊου στα 8α Φιλίππεια, με 1 χρυσό και 1 χάλκινο μετάλλιο.
Πιο συγκεκριμένα, η Κατσούλη Μαρία κατέκτησε τη 1 θέση στη κατηγορία παγκορασίδων -23κ. ύστερα από εντυπωσιακή εμφάνιση αφού κέρδισε προημιτελικό, ημιτελικό και τελικό με τεχνικό νόκ-άουτ 16-0,16-0,και 13-0 αντίστοιχα, ενώ η Περδικάκη Εμμανουέλα αποκλείστηκε στα ημιτελικά απο την πρωταθλήτρια και κυπελλούχο Ελλάδος, κατακτώντας έτσι στη κατηγορία νεανίδων -46κ. την 3η θέση.
Ο προπονητής του συλλόγου Κανταρας Νίκος δήλωσε ότι: Οι επιτυχίες των αθλητών συνεχίζονται,επιβραβεύοντας έτσι τις προσπάθειες των αθλητών και την καλή δουλεία που γίνεται στο σύλλογο.
Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα ήταν ένα καλό τέστ για για να δουν οι αθλητές το επίπεδο στο οποίο βρίσκονται και να συνεχίσουν να δουλεύουν εν όψιν των πανελληνίων πρωταθλημάτων.