Στο Τυμπάκι διεξάγεται η πιο αμφίρροπη αναμέτρηση στην Α1 ΕΠΣΗ όπου ο τοπικός ΑΟΤ υποδέχεται την ΑΕ Κατσαμπά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Ο πρωτοπόρος Ζαρός δοκιμάζεται στο Αθλόπολις ενώ ο Ρωμανός φιλοξενεί τον Μοχό, σ’ ένα εύκολο θεωρητικά παιχνίδι που όμως μπορεί να κρύβει πολλές παγίδες.
Στην Α2 κατηγορία, το μεγάλο ντέρμπι διεξάγεται στην Γαλιά, όπου η Δόξα κοντράρεται με τον Κόρακα. Ο Κεραυνός αγωνίζεται στο Ατσαλένιο με την ανεβασμένη Γόρτυνα και η Μινωική στο γήπεδο του Πανεπιστημίου με τον Δία.
Αναλυτικά
Α1 ΕΠΣΗ (16η Αγωνιστική)
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
15:00
Μαραθώνας – Μοίρες (Μ. Βισκαδούρος, Ε. Γαρεφαλάκης, Σ. Στεφανίδης)
Ρωμανός – Μοχός (Μ. Σφακιανάκης, Δ. Ρεμιδιανάκης, Φ. Λιανδράκης)
Εθνικός – Αλμυρός (Μ. Κοκκινάκης, Γ. Ζαχαριουδάκης, Κ. Τρουλινός)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου
15:00
Δειλινά – Λίντο (Ε. Τζανακάκης, Α. Βογιατζής, Ε. Θέμελης)
ΑΟΤ – ΑΕΚ (Ν. Γιαλαμάς, Ν. Πάγκαλος, Γ. Σπανάκης)
Αθλόπολις – Νερό Ζαρός (Β. Κοκκινάκης, Θ.Α. Αδαμάκης, Ι. Στεργαλλάς)
Αστέρας Μυρτιάς – ΕΓΟΗ (Γ. Φουκάκης, Β. Νικολακάκης, Α. Μαυραντωνάκης)
Α2 ΕΠΣΗ (16η Αγωνιστική)
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
15:00
Κόροιβος – Αγία Βαρβάρα (Α. Κάζας, Σ. Χριστοδούλου, Γ. Ξυπάκης)
Μεταξοχώρι – Τύλισος (Φ. Παπαδάκης, Ε. Χαραλαμπάκης, Ι. Μπεκιράκης)
Μινωική – Δίας (Ε. Μανδαλενάκης, Ν. Πάγκαλος, Ι. Μαυραντωνάκης)
Διαγόρας – Νέοι Ηροδότου (Β. Νικολακάκης, Χ. Χανιωτάκης, Σ. Μοσχάκης)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου
15:00
Ποσειδώνας – Παλλιανή 2008 (Ι. Μαυραντωνάκης, Ε. Καπετανάκης, Χ. Κακουλίδης)
Ραύκος – Φαιστός (Χ. Χανιωτάκης, Θ. Ζ. Αδαμάκης, Δ. Μαυρουδής)
Κεραυνός – Γόρτυς (Γ. Ξυπάκης, Β. Μαθιουδάκης, Γ. Περτσελάκης)
Δαμάστα – Ελπίδες (Δ. Ρεμιδιανάκης, Μ. Δασκαλάκης, Γ. Νικηφόρος)
Δόξα Γαλιάς – Κόρακας (Σ. Στεφανίδης, Γ. Γαρεφαλάκης, Σ. Γρύλλου)
Β’ ΕΠΣΗ
Α’ Όμιλος (14η Αγωνιστική)
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
15:00
Αναγέννηση – Ηρακλής Νιπ. (Χ. Τουρλουκάκη, Γ. Νικηφόρος, Α. Πολυχρονάκης)
Γούβες – Καλτσέτο (Δ. Μαυρουδής, Γ. Παπαδακάκης, Γ. Γιαλιτάκης)
ΟΦΑ – Ομόνοια Καλλιθέας (Β. Μαθιουδάκης, Ι. Κουράκης, Γ. Τσικνάκης)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου
11:00
Θέρισος – Δεμάτι (Θ.Ζ. Αδαμάκης, Ε. Χρισουλάκης, Α. Γκιαουράκης)
15:00
Ανδρογέας – Δωριέας (Σ. Χριστοδούλου, Α. Κάζας, Σ. Μοσχάκης)
Νέοι Εργοτέλη – Ανθεστίων (Φ. Λιανδράκης, Μ. Κυριακόπουλος, Π. Παπαδάκης)
Β’ ΕΠΣΗ
Β’ Όμιλος (13η Αγωνιστική)
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
15:00
Γωνιές – Α0Κ (Ε. Καπετανάκης, Ι. Στεργαλλάς. Ι. Παδαδάκης)
Κορφές –Ασήμι (Μ. Δασκαλάκης, Ν. Γιαλαμάς, Καρατζάς)
Κεραυνός – Πενταμοδίου – Ροδιά (Ε. Χριστουλάκης, Β. Κοκκινάκης, Γ. Κανάκης)
15:45
Άγιος Δημήτριος – Ηρακλής Ηρακλείου (Θ.Α. Αδαμάκης, Κ. Βασσάκης, Κ. Γαλεφαλάκης)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου
11:00
Νέοι Ρούβα – Δαφνές (Ι. Δασκαλάκης, Τσιντάρης, Α. Δρακάκης)
15:00
Χάνδακας – Πυργιώτισσα (Δ. Λαφαζάνης, Ι. Μπεκιράκης, Π Καστιγάκης)
Πετροκεφάλι – Φόδελε (Ν. Τσιντάρης, Ι. Δασκαλάκης, Α. Δρακάκης)
Γ’ ΕΠΣΗ (6η Αγωνιστική)
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
15:00
ΠΑΝΟΜ 2000 – Πυργού (Ε. Θέμελης, Χ. Κακουλίδης, Α. Χανιωτάκης)
Γοργολαϊνι – Ατρόμητος (Α. Δασκαλάκης, Σ. Γρύλλου, Β. Μπάρκουλας)
Πηγαϊδάκια – Πήγασος (Γ. Περτσελάκης, Γ. Σπανάκης, Ν. Σπινάκης)