Ο ΟΦΗ δυσκολεύτηκε για 20 λεπτά απέναντι στην σκληροτράχηλη Γλυφάδα αλλά έκανε το καθήκον του και πλέον είναι στην δεύτερη θέση και στο -6 από τον Φωστήρα.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια του δευτέρου γύρου πέτυχε ο ΟΦΗ που κέρδισε 3-1 την Γλυφάδα παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και κατά διαστήματα. Οι παίκτες του Νίκου Νιόπλια δυσκολεύτηκαν για ένα 20λεπτο, το διάστημα που το παιχνίδι ήταν στο 1-1, και όταν ο Χαντί έκανε το 2-1 στο 45′ όλα έγιναν πιο απλά. Ο ΟΦΗ κατάφερε να σκοράρει μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Ζντράβκο Πόποβιτς ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με μια κόντρα από το Νάστο. Το σκληρό έως αντιαθλητικό παιχνίδι της Γλυφάδας έφερε εκνευρισμό στους παίκτες του ΟΦΗ που για ένα τέταρτο δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό μέχρι το 45′ που ο Χαντί με ωραίο σουτ έκανε το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ έκανε συντήρηση δυνάμεων και στο 65′ ο Έλτον Καλέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με ωραίο σουτ.