Οδυνηρή εντός έδρας ήττα από την Καλλιθέα υπέστη ο Α.Ο. Χανιά (0-1), που δεν μπόρεσε να “χαμογελάσει” ούτε και στην επιστροφή του Θωμά Γράφα στην τεχνική ηγεσία.

Ο ΑΟΧ είχε διάθεση και δημιούργησε ευκαιρίες αλλά βρήκε απέναντι του τον Μιχελή που… κατέβασε ρολά, στερώντας σε αρκετές περιπτώσεις το γκολ στη Χανιώτικη ομάδα.

Ένας παίκτης που πέρασε πέρσι αλλά δεν… ακούμπησε στον ΑΟΧ, ο Σμυρλής, “πλήγωσε” τους “μπλε” με το γκολ που πέτυχε στο 53’. Στη συνέχεια είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Καρτσαμπά αλλά ο Νόνης έσωσε στη γραμμή. Μέχρι το τέλος η Καλλιθέα είχε τις φάσεις και για δευτερο γκολ με τους Μασένα και Μπούζα.

Η λήξη του αγώνα έφερε έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του ΑΟΧ.

2’ Κόρνερ του Μασάδο κεφαλιά του Καρτσαμπά η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
5’ Φάουλ του Μασάδο ο Τσούτσης κάνει το γύρισμα με “τακουνάκι” αλλά ο Μουκτάρης διώχνει προ του Παλιάτσιου.
9’ Σουτ του Παλιάτσιου ψηλά άουτ.
12’ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΑΟΧ με τον Παγώνη, που έκανε την ατομική προσπάθεια και πλάσαρε από κοντά με τον Μιχελή να αποκρούει, νέο πλασέ του Παγώνη ξανά ο Μιχελής αποκρούει και στη συνέχεια διώχνει στη γραμμή ο Σταματόπουλος.
21’ Σουτ του Τεγούση και εκπληκτική απόκρουση του Πρίφτη.
24’ Σουτ του Γκίνη άουτ.
35’ Σουτ του Μασάδο ο Μιχελής μπλόκαρε.
39’ Φάουλ του Μασάδο κεφαλιά του Γκέσιου ο Μιχελής με το ένα χέρι διώχνει σε κόρνερ.
45’ Απίστευτη ευκαιρία για την Καλλιθέα, από σέντρα του Σμυρλή ο Μασένα σε κενή εστία στέλνει την μπάλα άουτ.
50’ Ωραία μπαλιά του Νύκταρη στην πλάτη της άμυνας ο Τσούτσης έκανε το σουτ αλλά ο Μιχελής απέκρουσε.
52’ Σουτ του Σμυρλή ο Καρτσαμπάς βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
53’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Σταματόπουλου ο Πρίφτης χάνει τον έλεγχο της μπάλας και ο Σμυρλής τη στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.
54’ Φάουλ του Μασάδο κεφαλιά του Μπριλάκη άουτ.
56’ Τεράστια ευκαιρία με τον Νόνη να διώχνει στη γραμμή το σουτ του Καρτσαμπά.
73’ Ατομική προσπάθεια του Σμυρλή και σουτ, η μπάλα καταλήγει άουτ.
88’ Φάουλ του Μασένα ο Πρίφτης έδιωξε με γροθιές.
89’ Σουτ του Μπούζα απέκρουσε ο Πρίφτης.
90+1’ Φάουλ του Μασάδο κεφαλιά του Μπριλάκη μπλόκαρε ο Μιχελής.

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Νενεκούμης (Αργολίδας)-Ι. Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Κατσικογιάννης (22’), Νύκταρης (37’), Ιωαννίδης (43’), Λεβέντης (72’)

Α.Ο. Χανιά (Θωμάς Γραφάς): Πρίφτης, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Ιωαννίδης, Μασάδο, Νύκταρης (61’ Σάντερσον), Τσούτσης, Χατζηλιάδης (86’ Καμινιώτης), Παλιάτσιος, Γκέσιος.

Καλλιθέα (Λουκάς Καραδήμος): Μιχελής, Λεβέντης, Μουκτάρης, Νόνης, Σταματόπουλος, Γκίνη, Κατσικογιάννης (80’ Μπούζας), Τεγούσης, Σμυρλής (88’ Τσίπρας), Μασένα, Ντουρμισάι (71’ λ.τρ. Σταύρου).