Με πρωταγωνιστή τον Διακογεωργίου, που πέτυχε δύο γκολ, η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου υποχρέωσε την αντίστοιχη του Πλατανιά σε ήττα με 3-1, σε αναμέτρηση που έγινε το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι.

Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων σκόραρε στο 6’ για το 1-0 και στο 82’ πέτυχε το 3-0, όταν αρχικά ο Πενταράκης απέκρουσε το πέναλτί του, αλλά στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά νωρίτερα ο Ξενάκης είχε κάνει το 2-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Πλατανιάς μείωσε στις καθυστερήσεις, όταν ο Κατσαρός εκτέλεσε κόρνερ και ο Μαλανδράκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ατρόμητος (Διονύσης Σάσσαλος): Μανδάς, Πατσίκας, Αθανασίου, Ξενάκης, Διακογεωργίου, Ξενοπανάγος, Χοχλαστός, Ζούνης, Σάσσαλος, Βαγγέλης, Μουρελάτος.

Έπαιξαν και οι Αυγουστάτος, Μουρελάτος, Καστόρης, Κολινιάτης, Στρέφι.

Πλατανιάς (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Κακαβελάκης, Γιακουμάκης, Σηφακάκης, Αργυρουδάκης, Τζουγκράκης, Ντόι, Παπαγεωργίου, Σταυρουλάκης, Αναστασόπουλος, Αναγνωστόπουλος.

Έπαιξαν και οι Κατσαρός, Μαράκης, Μαλανδράκης, Στεφανίδης.