Τρία γκολ έχει πετύχει σε τρεις σεζόν με τη φανέλα του Κισσαμικού ο Δημήτρης Τσερκέζος και τα τρία είναι με τον ίδιο τρόπο, αλλά και νικητήρια για την ομάδα του!

Μετά τη “λύτρωση” στη Γ’ Εθνική απέναντι στον Ηλυσιακό και τη φετινή σεζόν κόντρα στον Αιγινιακό (1-0) το καλό… τρίτωσε στο ματς με την Αναγέννηση Καρδίτσας, όπου ο Δραμινός ακραίος μπακ πέτυχε το νικητήριο γκολ  (2-1) στο 91’ έπειτα από στρώσιμο του Μαρτίνεθ σε φάουλ που είχε κερδίσει ο Κισσαμικός.

Η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου είχε αρκετή διάθεση στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε το 1-0 με τον Μίλιτς στο 17’ αλλά το 1-1 από τον Τζέκο στο 39’, που μόλις είχε μπει ως αλλαγή στο ματς όπως και ο παίκτης που του έβγαλε τη σέντρα (Τσόπελας), φάνηκε να την αποσυντονίζει. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και με το 1-2 στο 50’ με τον Χαλκιαδάκη και στο 85’ με τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους με τον Ντιατά, για να έρθει τελικά η “λύτρωση” στις καθυστερήσεις με τον Τσερκέζο.

5’ Σουτ του Μαρτίνεθ  μπλοκάρει ο Πρίφτη.
7’ Σέντρα του Τσερκέζου ο Καραγιάννης με το κεφάλι προσπαθεί να διώξει προ του Μίλιτς και ο Πρίφτη αποτρέπει το αυτογκόλ μπλοκάροντας την μπάλα.
17’ ΓΚΟΛ: Από γύρισμα του Μαρτίνεθ ο Μίλιτς με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (1-0).
18’ Κάθετη πάσα του Μαρτίνεθ, γύρισμα του Κίκε, ο Κουρέλλας από πλάγια θέση κάνει το σουτ και η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
20’ Σουτ του Ντιατά μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
39’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τσόπελα κεφαλιά του Τζέκου και 1-1.
43’ Γύρισμα του Τσερκέζου στον Μαρτίνεθ, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
50’ Σουτ του Χαλκιαδάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
67’ Φάουλ του Μαρτίνεθ μπλοκάρει ο Πρίφτη.
70’ Φάουλ του Τιάγκο Σίλβα άουτ.
78’ Σέντρα του Τσερκέζου απομάκρυνε ο Τσόπελας, σουτ του Κουρέλλα άουτ.
85’ Φάουλ του Ντάνκουα, κεφαλιά του Τζέκου, στην πλάτη της άμυνας ο Ντιατά με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
87’ Σουτ του Νικόλτση άουτ.
90+1’ ΓΚΟΛ: Ο Μαρτίνεθ σε εκτέλεση φάουλ στρώνει την μπάλα στον Τσερκέζο, που με σουτ κάνει το 2-1.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)-Νικολάδος (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Μάιγκα (32’), Σελινιωτάκης (62’), Κισκαμπάνης (66’), Γκούμας (74’), Τσερκέζος (90+2′)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ψιάνος (52’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (67’ Νικόλτσης), Μίλιτς (75’ Μάντζης), Στογιάνοφ.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτη, Καραγιάννης, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ζδράβος, Σμίλτος, Ντεμπελέ (38’ Τζέκος), Μπιτέλης, Κρητικός (38’ λ.τρ. Τσόπελας), Χαλκιαδάκης (77’ Ντάνκουα), Ντιατά.