Αν και σαν “πρόβα τζενεράλε” φαντάζει το φιλικό με το ΣΥΝΚΑ στα Περιβόλια, η Κ20 του Πλατανιά “ταρακούνησε” κάπως τον ΑΟ Χανιά/Κισσαμικό, επικρατώντας με 3-2, σε φιλική αναμέτρηση το πρωί του Σαββάτου στη Μοναχή Ελιά.

Οι “ερυθρόλευκοι” έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση από τους παίκτες του Γιώργου Πετράκη και σημειώνοντας τρία πανέμορφα γκολ κέρδισαν εκτός από τις εντυπώσεις και τον αγώνα.

(με βάση την ιστοσελίδα του ΑΟ Χανιά/Κισσαμικού)

10′ Από μπαλιά του Σελινιωτάκη ο Ποτουρίδης βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε αλλά ο Μοσχονάς απέκρουσε.
11′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Μπατσάνιν ανατρέπεται από τον Μοσχονά, ο οποίος όμως θα αποκρούσει την εκτέλεση πέναλτι του Αποστολίδη.
19′ Μακρινό σουτ του Σκουλουδάκη η μπάλα “τραντάζει” το οριζόντιο δοκάρι.
20′ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Ζίκο η μπάλα “χτυπάει” στο “τείχος” κι επιστρέφει στον Ζίκο, που με ασύλληπτο σουτ τη στέλνει στο εσωτερικό μέρος του οριζόντιου δοκαριού και στα δίχτυα (0-1).
22′ Σέντρα του Σερβιλάκη πλασέ στην κίνηση του Βρεττού η μπάλα άουτ.
23′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Σκουλουδάκη η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Σμυρλάκης με σουτ τη στέλνει στα δίχτυα (0-2).
30′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Βρεττούη κεφαλιά του Σελινιωτάκη και 1-2.
36′ Σέντρα του Μουντοκαλάκη πλασέ του Μπατσάνιν μπλοκάρει ο Μοσχονάς.
37′ Σέντρα-σουτ του Ποτουρίδη ο Μπατσάνιν από κοντά δεν μπορεί να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.
57′ Σέντρα του Μουντοκαλάκη κεφαλιά του Ποτουρίδη μπλόκαρε ο Μοσχονάς.
60′ Στην πλάτη της άμυνας ο Αναγνωστόπουλος θα κάνει το πλασέ και ο Παπαδόπουλος θα μπλοκάρει.
63′ ΓΚΟΛ: Ο Βουρτσάνης με μακρινό σουτ κάνει το 1-3.
69′ Κόρνερ του Βρεττού κεφαλιά του Μεγαρίτη μπλοκάρει ο Μοσχονάς.
73′ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Αποστολίδη που με σουτ μειώνει σε 2-3.
75′ Σέντρα του Βρεττού ο Ποτουρίδης από κοντά με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
86′ Σέντρα του Σινγκ ο Αναστασόπουλος από κοντά πλάσαρε άουτ.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης

ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Γαβαλάς (46′ Παπαδόπουλος), Μουντοκαλάκης, Μαρκοπουλιώτης, Καραγεώργης (86′ Νικολακάκης), Σερβιλάκης, Σελινιωτάκης (77′ Λουβιτάκης), Μεγαρίτης, Βρεττός, Αποστολίδης, Ποτουρίδης, Μπατσάνιν (53′ Τασιούλης).

Πλατανιάς Κ20 (Μανόλης Σκύβαλος): Μοσχονάς, Λέκα (46′ Μερόλι, 68′ Μαλανδράκης), Λάμτσε (46′ Σάαντο), Πουρζιτίδης (46′ Κατσαρός), Μαρκουλάκης (58′ Αργυρουδάκης), Σμυρλάκης (58′ Βουρτσάνης), Μαθιουδάκης (46′ Τσακμάκης), Ζίκο (58′ Δημητράκης), Σκουλουδάκης (58′ Γ. Αμαραντίδης), Ψαράκης (46′ Σινγκ), Αντ. Αμαραντίδης (58′ Αναγνωστόπουλος).