Ο ΑΟΚ Χανιά δεν τα κατάφερε στο κλειστό του Αγ. Δημητρίου, όπου και ηττήθηκε με 75-66 από τον τοπικό Κρόνο, για την 22η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η χανιώτικη ομάδα πήγε στο ημίχρονο έχοντας προβάδισμα ενός πόντου, αλλά οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 24-16 στο 3ο δεκάλεπτο μπόρεσαν να πάρουν τα ηνία, φτάνοντας στην τελική επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 32-33 (ημίχρονο), 56-49, 75-66

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραηδώνης 7, Στραγανιώτης 15 (1), Νάτσο, Σιούρας 10 (3), Χρονόπουλος 11 (1), Κακαριάς, Κόης 4, Πουρνάρας, Σολωμός 24, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Αράπης 13 (2), Αλεξίου 7 (1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 3 (1), Παπαδάκης, Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 24 (1), Κοντογιάννης.