Ο Πλατανιάς “φλέρταρε” με την 3η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια, αλλά έμεινε στο 0-0 με τη Δόξα Δράμας, στα Περιβόλια.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση δημιούργησε αρκετές φάσεις, χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει το γκολ της νίκης.

Το φιλμ του αγώνα (από athlitiko.gr)
4’ Πρώτη απειλή για Πλατανιά. Σέντρα του Ουές, κεφαλιά από τον Καραγκούνη η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα της Δόξας Δρ.
15’ Ο Ποζατζίδης Στ. κόβει τη μπάλα στη μικρή περιοχή της Δόξας, με τους αμυντικούς της να απομακρύνουν σωτήρια την τελευταία στιγμή.
27’ Μακρινό σουτ του Ριζογιάννη η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.
33’ Φάση διαρκείας στα καρέ της Δόξας, η μπάλα φτάνει στον Καραγκούνη, το σουτ του οποίου καταλήγει σε κόρνερ.
35’ Σουτ του Μιγκέλ η μπάλα κοντράρει στον Ρουγκάλα και καταλήγει στην αγκαλιά του Πίτκα.
38’ Ο Νίλι αποφεύγει τους αντιπάλους του στο ύψος της περιοχής της Δόξας, σουτ με καλές προδιαγραφές, άουτ.
45’ Ο Ροτζέριο περνά τη μπάλα για τον Κουσκουνά που σουτάρει πάνω στον Γκοτ σε μια μεγάλη φάση για τη Δόξα Δρ.
45’+ Αντεπίθεση για τον Πλατανιά, ο Ποζατζίδης ανοίγει για τον Νίλι που προσποιείται, σουτάρει προς την εστία της Δόξας αλλά ο Ροτζέριο απομακρύνει πάνω στη γραμμή σωτήρια σε κόρνερ. Διαμαρτυρίες για χέρι-πέναλτι στον Πλατανιά
51’ Σέντρα Νίκο κεφαλιά από τον Καραγκούνη άουτ.
80’ Δυνατό σουτ του Πατράλη από μακριά η μπάλα περνά άουτ.
83’ Μεγάλη μπαλιά του Ποζατζίδη για τον Παπανικολάου, κάνει λάθος ο Αντρέου αλλά ο επιθετικός του Πλατανιά μόνος απέναντι από τον Πίτκα πλασάρει άστοχα σε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά.
87’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νατσιόπουλο διώχνει με γροθιές ο Γκοτ.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου) – Μακραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (9’), Πέρεζ (15’), Στ. Ποζατζίδης (89’),

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές (90’ Χ. Ποζατζίδης), Κόρτσταμ, Ρουσσάκης, Τσαμούρης (77’ Παπουτσογιαννόπουλος), Στ. Ποζατζίδης, Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Παπανικολάου (89’ Κωστίκος), Μιγκέλ

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Ανδρέου, Ροτζέριο (46’ λ.τρ. Κρουζ), Κουσκουνάς (90+2’ Κρητικός), Πέρεζ, (70’ Νατσιόπουλος), Μπαικαρά, Ρουγκάλας, Μακρής, Πατράλης