Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός προηγήθηκε δύο φορές αλλά κατάφερε να ηττηθεί με 3-2 από τον Αιγινιακό στα Περιβόλια, με τα πράγματα να γίνονται δύσκολα ενόψει συνέχειας.

Στο 17′ το γκολ με πέναλτι του Αρναρέλλη δε λειτούργησε ευεργετικά για τη χανιώτικη ομάδα αφού με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι) ήρθε η ισοφάριση με τον Μαρκόφσκι (26′).

Γρήγορα έγινε το 2-1 με τον Καραγιάννη (28′), αλλά η συνέχεια ήταν… δραματική. Λίγο πριν πάνε οι δυο ομάδες στ’ αποδυτήρια ήρθε η ισοφάριση με τον Παπαδόπουλο και στο 75′ ο ίδιος παίκτης έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια και έδωσε μισό γκολ στον Πέριτς που πέτυχε το 2-3.

Στο 87′ ο Καραγιάννης είχε δοκάρι.

9′ Κόρνερ του Τοπαλίδη κεφαλιά του Λάσκαρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
17′ ΓΚΟΛ: Ο Αρναρέλλης με πέναλτι ανοίγει το σκορ. Η παράβαση δόθηκε για παρατεταμένο κράτημα του Ζιούλη από τον Δούμτσιο (1-0).
26′ ΓΚΟΛ: Ο Μαρκόφσκι ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Τεγούση σε δική του σέντρα (1-1).
28′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Αρναρέλλη και κόντρα στον Λάσκαρη η μπάλα φτάνει στον Καραγιάννη που με κοντινό σουτ κάνει το 2-1.
29′ Δυνατό σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.
31′ Φάουλ του Τοπαλίδη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Λαζαρίδη.
32′ Κόρνερ του Τοπαλίδη η μπάλα πέρασε από τον Λάσκαρη και ο Παπαδόπουλος με σουτ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
45+1′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Προσκυνητόπουλου κεφαλιά του Παπαδόπουλου και 2-2.
50′ Σέντρα Καραγιάννη κεφαλιά του Αρναρέλλη άουτ.
65′ Φάουλ του Καραγιάννη έδιωξε δύσκολα ο Καραγκιόζης.
73′ Σουτ του Αποστολόπουλου άουτ.
75′ ΓΚΟΛ: Από ενέργεια του Παπαδόπουλου ο Πέριτς με πλασέ κάνει το 2-3.
81′ Φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Ζιούλη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
87′ Γέμισμα του Ζιούλη κεφαλιά του Γκίνη σουτ του Καραγιάννη στο δοκάρι.
90+1′ Σέντρα του Βρεττού κεφαλιά του Σελινιωτάκη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
90+2′ Σουτ του Προσκυνητόπουλου άουτ.

Διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης – Αντ. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (7′), Στάνιτς (48′), Τεγούσης (57′), Προσκυνητόπουλος (64′), Σισέ (80′), Πετρούσης (85′), Πέριτς (90+5′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Τεγούσης (83′ Νικολούδης), Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης (60′ Μαλόνγκα), Καραγιάννης, Αποστολόπουλος (73′ Βρεττός), Ρίσκι.

Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόβσκι (76′ Εππας), Παπαδόπουλος (89′ Ζήσης), Δούμτσιος (63′ Πέριτς), Πιαστόπουλος.