“Κρύα” γκολ χαρακτήρισε αυτά που δέχτηκε στο ξεκίνημα η ομάδα του ο Γιάννης Τάτσης, που τόνισε ότι δεν μπορεί να έχει παράπονα από τους παίκτες του.

Όπως χαρακτηριστικά είπε η προσπάθειά τους μέχρι τώρα είναι μεγάλη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του έχουν ως εξής: «Ηταν ένα παιχνίδι όπως και όλα τα υπόλοιπα που έχουμε δώσει μέχρι τώρα. Για μας δεν υπάρχουν εύκολα ή δύσκολα ματς. Ολα είναι δύσκολα. Αν και μπήκαμε καλά, τα δύο πανομοιότυπα κρύα γκολ που δεχτήκαμε, έκαναν τα πράγματα δύσκολα για μας, καθώς ο Βόλος εκτός από το προβάδισμα είχε και καλύτερη ψυχολογία. Από κει και πέρα έπρεπε να κοιτάξουμε το πώς θα διαχειριστούμε τον αγώνα. Ημασταν ήδη πίσω στο σκορ, η ψυχολογία των παιδιών πεσμένη και το ημίχρονο ήταν μια αρκετά δύσκολη στιγμή για μας, καθώς χάναμε με 3-0, κάτι που έφερε και απογοήτευση και αμηχανία. Η κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σαφώς βελτιωμένη με την μείωση του σκορ αλλά και την εμφάνιση, ρισκάροντας βέβαια να μπούμε στο παιχνίδι όσο μπορούμε. Δεν μπορώ να έχω παράπονα από τα παιδιά διότι η προσπάθεια τους μέχρι τώρα είναι μεγάλη. Ο Βόλος κέρδισε δίκαια και δεν θέλω να βρω δικαιολογίες. Ομως με πείραξε η αποβολή του Νίλι, που ήταν άδικη και τον στερηθήκαμε όχι μόνο στο διάστημα που προσπαθήσαμε να μειώσουμε το σκορ, αλλά και για το επόμενο παιχνίδι που είναι επίσης εκτός έδρας. Συνεχίζουμε όμως. Εχω εμπιστοσύνη σε όλα τα παιδιά του ρόστερ. Εύχομαι καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα».