Παίζοντας με τέσσερις σημαντικές απουσίες ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί του, στο οποίο μπήκε “στοπ” από τα Τρίκαλα (1-0).

Ηταν η πρώτη ήττα έπειτα από 8 αγωνιστικές για τους “ερυθρόλευκους”.

Το γκολ που έκρινε τελικά το ματς σημειώθηκε στο 42′ όταν ο Μαρκόφσκι πήρε την απόκρουση του Βασιλειάδη σε κεφαλιά του Πάνου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους προβάδισμα “ροκανίζοντας” τον χρόνο και με αρκετές διακοπές του ματς. Είναι ενδεικτικό ότι στις δηλώσεις του ο Γιάννης Τάτσης αναφέρθηκε στον λιγοστό καθαρό χρόνο παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας) – Μωυσιάδης (Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Κίτρινες κάρτες: Ρουσσάκης (68’), Σισέ (89’)

Τρίκαλα (Μίλος Κόστιτς): Ταΐρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Μαρκόφσκι (77’ Σισέ), Τσιμίκας, Σμυρλής (58’ Γουερέ)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (70’ Γκατσολάρι), Μάικιτς (89’ Χ. Ποζατζίδης), Παπουτσογιαννόπουλος (82’ Κωστίκος), Καραγκούνης, Λάζιτς, Παπανικολάου, Νίλι, Λουκίνας