Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ήταν ανώτερος από τον Καραϊσκάκη και είχε σημαντικές ευκαιρίες για τη νίκη, αλλά ακόμα και με το 0-0 παραμένει κοντά στη Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είχε την υπεροχή, χωρίς να τη μετουσιώσει σε κάποιο γκολ, ενώ στο δεύτερο έφτασε ακόμα πιο κοντά στο 0-1, έχοντας διπλή ευκαιρία με Παπαχρήστο και Αρναρέλλη, όπου στην πρώτη περίπτωση με τη βοήθεια του δοκαριού απέκρουσε ο Μέλκα και στη συνέχεια επενέβη και στο δεύτερο σουτ που έγινε.

Οι φάσεις του αγώνα
11′ Κόρνερ του Παπαχρήστου κεφαλιά του Κάσσου η μπάλα κοντράρει στον Ροντρίγκεθ και καταλήγει κόρνερ.
23′ Κοντά στο 0-1. Σέντρα του Αρναρέλλη σουτ του Βρεττού η μπάλα άουτ.
36′ Πάσα του Αρναρέλλη σουτ του Κάσσου η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
39′ Σουτ του Παναγιώτου ο Λαζαρίδης μπλοκάρει εύκολα.
51′ Μεγάλη ευκαιρία, σέντρα του Βρεττού σουτ του Παπαχρήστου η μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Μέλκα μπλοκάρει το σουτ του Αρναρέλλη.
52′ Σουτ του Μπαντέ ψηλά άουτ.
58′ Γυριστό σουτ του Βουκμίροβιτς η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
75′ Διπλή προσπάθεια του Σάλιακα τα σουτ του κοντράρουν σε σώματα.
80′ Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Κάσσου ο Μέλκα διώχνει προ του Βρεττού.
85′ Σε θέση βολής ο Σάλιακας το σουτ του καταλήγει άουτ.

Διαιτητής: Ματσούκας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας) – Στεφανής (ΕΠΣ Καρδίτσας)
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (ΕΠΣ Καρδίτσας)
Κίτρινες κάρτες: Μπαντέ (53′), Τεγούσης (59′), Μουμίν (60′), Βουκμίροβιτς (60′), Ψιάνος (60′), Αλεκσιτς (69′)

Καραϊσκάκης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Καραγιαννίδης (18′ λ.τρ. Γυφτοκώστας), Παντίδος (46′ λ.τρ. Μπαντέ), Ροντρίγκεθ, Καψάλης (74′ λ.τρ. Κάκκο), Παναγιώτου, Παπανίκου, Ψιάνος, Βουκμίροβιτς, Αλεκσιτς, Τζιώρας.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Σισέ, Ζιούλης, Φαζός, Κάσσος, Παπαχρήστος, Τεγούσης, Μουμίν, Βρεττός (83′ Ρίσκι), Αρναρέλλης (65′ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (71′ Τόλι).