Στις 11 Οκτωβρίου θα αρχίσει τελικά το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, όπως ειπώθηκε στην κλήρωση του πρωταθλήματος, που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ.

Για τον κρητικό όμιλο τρεις αγωνιστικές θα διεξαχθούν Τετάρτη (21 Οκτωβρίου, 18 Νοεμβρίου, 16 Δεκεμβρίου) και μία Πέμπτη (7 Ιανουαρίου), ώστε να ολοκληρωθεί η δράση σε όλους τους ομίλους στις 18 Απριλίου.

Η μετάθεση της πρεμιέρας για τις 11/10 γίνεται – με βάση όσα ειπώθηκαν στην κλήρωση – για να κερδίσει περισσότερο χρόνο η ΕΠΟ στο αίτημα που έχει κάνει για να υπάρχει κόσμος στα γήπεδα.

Η πρεμιέρα του 10ου ομίλου είναι η εξής:

1η αγωνιστική
Γιούχτας-Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟΑΝ-Αρης Σούδας
Αλμυρός-Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΣΥΝΚΑ-Αρης Ρεθύμνου
Νεάπολη-ΠΟΑ
Πόρος-Ηρόδοτος
Ρεθυμνιακός-Δαμάστα
Ρεπό: Παλαιόχωρα

Ολόκληρο το πρόγραμμα με βάση την ιστοσελίδα του Αστέρα Ρεθύμνου είναι το εξής:

1η (11/10) Αγωνιστική 16η (10/01)

 

Γιούχτας

ΑΟΝ Αστέρας

Παλαιόχωρα

Ρεπό:

ΑΟΑΝ

Άρης Σούδας

Αλμυρός

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΣΥΝΚΑ

ΑΟ Άρης

ΑΕ Νεάπολης

Ατσαλένιος

Πόρος

Ηρόδοτος

Ρεθυμνιακός

Δαμάστα

2η (18/10) Αγωνιστική 17η (17/01)

 

Παλαιόχωρα

Γιούχτας

ΑΟΝ Αστέρας

ΑΟΑΝ

Ρεπό:

Αλμυρός

Άρης Σούδας

ΣΥΝΚΑ

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΑΕ Νεάπολης

ΑΟ Άρης

Πόρος

Ατσαλένιος

Δαμάστα

Ηρόδοτος

Ρεθυμνιακός

3η (21/10) Αγωνιστική 18η (24/01)

 

Γιούχτας

ΑΟΑΝ

Αλμυρός

Παλαιόχωρα

ΣΥΝΚΑ

ΑΟΝ Αστέρας

ΑΕ Νεάπολης

Ρεπό:

Πόρος

Άρης Σούδας

Δαμάστα

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ρεθυμνιακός

ΑΟ Άρης

Ατσαλένιος

Ηρόδοτος

4η (25/10) Αγωνιστική 19η (31/01)

 

Αλμυρός

Γιούχτας

ΑΟΑΝ

ΣΥΝΚΑ

Παλαιόχωρα

ΑΕ Νεάπολης

ΑΟΝ Αστέρας

Πόρος

Ρεπό:

Δαμάστα

Άρης Σούδας

Ρεθυμνιακός

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ηρόδοτος

ΑΟ Άρης

Ατσαλένιος

5η (01/11) Αγωνιστική 20η (07/02)

 

Γιούχτας

ΣΥΝΚΑ

ΑΕ Νεάπολης

Αλμυρός

Πόρος

ΑΟΑΝ

Δαμάστα

Παλαιόχωρα

Ρεθυμνιακός

ΑΟΝ Αστέρας

Ηρόδοτος

Ρεπό:

Ατσαλένιος

Άρης Σούδας

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΑΟ Άρης

6η (08/11) Αγωνιστική 21η (14/02)

 

ΑΕ Νεάπολης

Γιούχτας

ΣΥΝΚΑ

Πόρος

Αλμυρός

Δαμάστα

ΑΟΑΝ

Ρεθυμνιακός

Παλαιόχωρα

Ηρόδοτος

ΑΟΝ Αστέρας

Ατσαλένιος

Ρεπό:

ΑΟ Άρης

Άρης Σούδας

Αναγέννηση Ιεράπετρας

7η (15/11) Αγωνιστική 22η (21/02)

 

Γιούχτας

Πόρος

Δαμάστα

ΑΕ Νεάπολης

Ρεθυμνιακός

ΣΥΝΚΑ

Ηρόδοτος

Αλμυρός

Ατσαλένιος

ΑΟΑΝ

ΑΟ Άρης

Παλαιόχωρα

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΑΟΝ Αστέρας

Ρεπό:

Άρης Σούδας

8η (18/11) Αγωνιστική 23η (28/02)

 

Δαμάστα

Γιούχτας

Πόρος

Ρεθυμνιακός

ΑΕ Νεάπολης

Ηρόδοτος

ΣΥΝΚΑ

Ατσαλένιος

Αλμυρός

ΑΟ Άρης

ΑΟΑΝ

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Παλαιόχωρα

Άρης Σούδας

ΑΟΝ Αστέρας

Ρεπό:

9η (22/11) Αγωνιστική 24η (07/03)

 

Γιούχτας

Ρεθυμνιακός

Ηρόδοτος

Δαμάστα

Ατσαλένιος

Πόρος

ΑΟ Άρης

ΑΕ Νεάπολης

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΣΥΝΚΑ

Άρης Σούδας

Αλμυρός

Ρεπό:

ΑΟΑΝ

ΑΟΝ Αστέρας

Παλαιόχωρα

10η (29/11) Αγωνιστική 25η (13/03)

 

Ηρόδοτος

Γιούχτας

Ρεθυμνιακός

Ατσαλένιος

Δαμάστα

ΑΟ Άρης

Πόρος

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΑΕ Νεάπολης

Άρης Σούδας

ΣΥΝΚΑ

Ρεπό:

Αλμυρός

ΑΟΝ Αστέρας

ΑΟΑΝ

Παλαιόχωρα

11η (06/12) Αγωνιστική 26η (21/03)

 

Γιούχτας

Ατσαλένιος

ΑΟ Άρης

Ηρόδοτος

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ρεθυμνιακός

Άρης Σούδας

Δαμάστα

Ρεπό:

Πόρος

ΑΟΝ Αστέρας

ΑΕ Νεάπολης

Παλαιόχωρα

ΣΥΝΚΑ

ΑΟΑΝ

Αλμυρός

12η (13/12) Αγωνιστική 27η (28/03)

 

ΑΟ Άρης

Γιούχτας

Ατσαλένιος

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ηρόδοτος

Άρης Σούδας

Ρεθυμνιακός

Ρεπό:

Δαμάστα

ΑΟΝ Αστέρας

Πόρος

Παλαιόχωρα

ΑΕ Νεάπολης

ΑΟΑΝ

ΣΥΝΚΑ

Αλμυρός

13η (16/12) Αγωνιστική 28η (04/04)

 

Γιούχτας

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Άρης Σούδας

ΑΟ Άρης

Ρεπό:

Ατσαλένιος

ΑΟΝ Αστέρας

Ηρόδοτος

Παλαιόχωρα

Ρεθυμνιακός

ΑΟΑΝ

Δαμάστα

Αλμυρός

Πόρος

ΣΥΝΚΑ

ΑΕ Νεάπολης

14η (20/12) Αγωνιστική 29η (11/04)

 

Άρης Σούδας

Γιούχτας

Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ρεπό:

ΑΟ Άρης

ΑΟΝ Αστέρας

Ατσαλένιος

Παλαιόχωρα

Ηρόδοτος

ΑΟΑΝ

Ρεθυμνιακός

Αλμυρός

Δαμάστα

ΣΥΝΚΑ

Πόρος

ΑΕ Νεάπολης

15η (07/01) Αγωνιστική 30η (18/04)

 

Γιούχτας

Ρεπό:

ΑΟΝ Αστέρας

Άρης Σούδας

Παλαιόχωρα

Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΑΟΑΝ

ΑΟ Άρης

Αλμυρός

Ατσαλένιος

ΣΥΝΚΑ

Ηρόδοτος

ΑΕ Νεάπολης

Ρεθυμνιακός

Πόρος

Δαμάστα