Τα Χανιά έδειξαν χαρακτήρα στη δύσκολη έδρα του φαβορί του 2ου ομίλου, Λεβαδειακού, αποσπώντας πολύτιμο βαθμό (1-1), για την 3η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι σε φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών πήραν προβάδισμα με πέναλτι του Πολέτο στο 35’.

Η χανιώτικη ομάδα μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 63’ με τον Μπαΐροβιτς, αντέχοντας στη συνέχεια στην πίεση, με τον Κατσιμήτρο να κάνει εκπληκτική επέμβαση σε σουτ του Μεχία στο 88’.

10′ Καλή σέντρα του Βασιλόγιαννη η κεφαλιά του Μπαΐροβιτς από καλή θέση δεν ήταν η ιδανική και η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία.
19′ Πάσα του Καμαρά σουτ του Μπαΐροβιτς μπλοκάρει ο Στογιάνοβιτς.
19′ Στο ίδιο λεπτό το σουτ του Λινάρδου φεύγει μακριά από την εστία.
21′ Ο Μπαΐροβιτς ελίσσεται μέσα στην περιοχή και σουτάρει προς το τέρμα ο Λιάγκας σταματά την πορεία της μπάλας με τάκλιν.
28′ Ανοιγμα του Λινάρδου στον Μουτίνιο που με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
35′ ΓΚΟΛ: Ο Δούμτσιος ελίσσεται στην περιοχή και ανάμεσα σε Πατάπη και Ζιούλη βρίσκεται στο έδαφος και προς γενική έκπληξη των παικτών των Χανίων ο Τσέτσιλας καταλογίζει πέναλτι το οποίο εκτελεί ο Πολέτο, ευστοχώντας παρά την πτώση του Κατσιμήτρου στη σωστή γωνία (1-0).
45+1′ Κάθετη πάσα του Βασιλόγιαννη στον Μπαΐροβιτς που προσπαθεί να πλασάρει από πλάγια θέση και από το σώμα του Στογιάνοβιτς η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
53′ Σουτ του Νίκα μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος.
55′ Σέντρα του Πολέτο σουτ στην κίνηση του Μουτίνιο αποκρούει ο Κατσιμήτρος.
63′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Κογιέτε κεφαλιά του Πατάπη και ο Μπαΐροβιτς με πλασέ στην κίνηση ισοφαρίζει (1-1).
66′ Σουτ του Βρακά μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.
67′ Σουτ του Τσάπρα άουτ.
68′ Σέντρα του Βήχου κεφαλιά του Δούμτσιου μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.
75′ Πάσα του Δούμτσιου προσποιήσεις του Βρακά και σουτ που καταλήγει άουτ.
88′ Εκπληκτική απόκρουση Κατσιμήτρου σε σουτ του Μεχία.

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Νηδριώτης (Αθηνών) – Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Βασιλόγιαννης (49′), Νίκας (55′), Κογιέτε (76′), Πατάπης (81′)

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Νίλι, Λιάγκας, Τζημόπουλος, Βήχος, Χάμοντ, Νίκας (65′ Τσάπρας), Λινάρδος (46′ Μεχία), Πολέτο, Μουτίνιο (56′ Βρακάς), Δούμτσιος (78′ Αλμπάνης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Βάρκας (82′ Καψάλης), Πατάπης, Τσαμούρης (15′ λ.τρ. Ζιούλης), Παντεκίδης, Καμαρά (54′ Κογιέτε), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Βασιλακάκης (82′ Βογιατζής), Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς (82′ Κόλα).