Τα Χανιά έριξαν στον… κάλαθο των αχρήστων την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση, μένοντας στο 2-2 με τη Ρόδο.

Η 4η ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα αφήνει πικρή γεύση στη χανιώτικη ομάδα, που υπερείχε στο πρώτο ημίχρονο και είχε ευκαιρίες για να κάνει το 3-1, πριν δεχτεί τελικά την ισοφάριση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό αξιοποιώντας δύο από τις λιγοστές φάσεις που δημιούργησαν.

5′ Σέντρα του Βάρκα η μπάλα περνάει απ’ όλους και φτάνει στον Καμαρά που προσπαθεί να αιφνιδιάσει από πλάγια θέση τον Θεοδωράκη ο οποίος μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.
7′ Κόρνερ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.
27′ ΓΚΟΛ: Από ιδανική σέντρα του Βάρκα ο Μπαΐροβιτς με υποδειγματικό πλασέ στην κίνηση το 1-0.
29′ Από πλάγια θέση μέση στην περιοχή ο Μαρκόφσκι προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Κατσιμήτρο που αποκρούει με το πόδι.
43′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μίγγου ο Σταματελόπουλος με κεφαλιά ισοφαρίζει.
45+1′ ΓΚΟΛ: Ο Τριανταφυλλάκος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-1.
49′ Από ενέργεια και πάσα του Σταματελόπουλου ο Αδαμάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή και ο Κατσιμήτρος αποκρούει.
54′ Σέντρα του Νικολόπουλου διώχνει ο Τσαμούρης και το σουτ του Μαρκόφσκι καταλήγει άουτ.
60′ Σουτ του Κάρλος άουτ. Στο ίδιο λεπτό ο Μπαΐροβιτς βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.
61′ Σέντρα του Κάρλος κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου ο Θεοδωράκης αποκρούει.
67′ Σέντρα του Βάρκα ο Εντιαγέ προ του Μπαΐροβιτς διώχνει.
76′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Βασιλακάκης με κεφαλιά από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
80′ ΓΚΟΛ: Ο Μαρκόφσκι συνδυάστηκε με τον Αδαμάκη και με ασύλληπτο σουτ έκανε το 2-2.
86′ Φάουλ του Κογιέτε κεφαλιά του Βασιλακάκη ο Θεοδωράκης μπλοκάρει.
90′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπαΐροβιτς ο Κόλα πλασάρει από κοντά και η μπάλα από κόντρα σε αμυντικό καταλήγει κόρνερ. Το εκτελεί ο Κογιέτε και την κεφαλιά του Παντεκίδη απομακρύνει ο Στ. Καψάλης.
90+1′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Δέτση (Αθηνών) – Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Καραγεώργης (13′), Κάρλος (19′), Ρέτσος (35′), Εντιαγέ (45′), Νικολόπουλος (56′),

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος) Κατσιμήτρος, Βάρκας (69′ Μ. Καψάλης), Πατάπης, Τσαμούρης, Παντεκίδης, Καμαρά (68′ Κογιέτε), Παναγιωτούδης, Κάρλος (84′ Κόλα), Τριανταφυλλάκος (62′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς.

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου) Θεοδωράκης, Καραγεώργης, Ρέτσος (46′ Τσάβες), Μακρυδημήτρης (46′ Νικολόπουλος), Σάαντο (46′ Μαρτσάκης), Μίγγος, Μαρκόφσκι, Στ. Καψάλης, Εντιαγέ (86′ Χύσι), Σταματελόπουλος (86′ Βουργουντζής), Αδαμάκης.