Το πρωινό παιχνίδι της Κυριακής για τον όμιλο τίτλου της Α’ ΕΠΣΧ δεν είχε νικητή, αφού Κρητικός Αστέρας και Ηρακλής Νεροκούρου αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στη Μοναχή Ελιά.

Ο σύλλογος του Βαμβακόπουλου έφτασε πλέον τις 2 ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν 4 βαθμούς.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τον Ποποδάκη στο 35’ να σημειώνει το 0-1 και τον Μαυριδάκη να ισοφαρίζει στην εκπνοή του ημιχρόνου (45’) με πλασέ έπειτα από πάσα του Μανιαδάκη.

Ο σκόρερ των γηπεδούχων αποβλήθηκε στο 80’ με 2η κίτρινη και ένα λεπτό μετά ο Κεκεράκης έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 2-1.

Η ομάδα του Δημήτρη Αγγελάκη είχε και δύο τραυματισμούς, με τον Περράκη (φόβοι για κάταγμα στο μετατάρσιο) και τον Φραγκιουδάκη, ενώ κάνει λόγο για ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι από τους αντιπάλους.